Zero prowizji, czyli kwietniowe promocje kredytów mieszkaniowych

2014-04-23 18:15:00

Banki z miesiąca na miesiąc prześcigają się w promocji swoich produktów. Nie inaczej jest tym razem, dlatego osoby poszukujące atrakcyjnych kredytów mieszkaniowych mogą liczyć na ciekawe okazje.

Tytułowe zero prowizji to tylko jeden ze sposobów na przyciągnięcie klientów, ale oczywiście i taką propozycję znajdziemy w kwietniowej ofercie kredytów mieszkaniowych.

Promocyjną (pakietową) ofertę kredytu z zerową prowizją posiada między innymi Deutsche Bank. Jeśli jednak chcemy z niej skorzystać, musimy liczyć się z koniecznością zakupienia dodatkowych produktów banku. W tym przypadku będzie to pakiet inwestycyjny lub pakiet ubezpieczeniowy.  Minimalny wkład własny wynosi 5 procent, natomiast RRSO kształtuje się na poziomie od 4,22 procent. Deutsche Bank oddaje aż 30 proc. kwoty kredytu do dowolnej dyspozycji klienta.

Atrakcyjnie wygląda również kredyt hipoteczny PKO Banku Polskiego dostępny w ofercie pakietowej. W jego ramach możemy liczyć nie tylko na brak prowizji, ale też na atrakcyjną marżę, dzięki której rzeczywista roczna stopa procentowa może zamknąć się na poziomie 4,45 procent. Oczywiście, aby liczyć na preferencyjne warunki, należy liczyć się z koniecznością spełnienia wymagań banku, które polegają przede wszystkim na zakupieniu kilku dodatkowych produktów, na czele z rachunkiem osobistym, czy ubezpieczeniem na życie. Spłatę kredytu PKO Banku Polskiego można rozłożyć nawet na 35 lat, a minimalny, wymagany przez bank wkład własny wynosi 5 proc. wartości kredytu. Jednocześnie aż 25 proc. kwoty kredytu może zostać przeznaczone na dowolny cel.

W większości przypadków promocje polegają na obniżeniu marży lub atrakcyjnych pakietach ubezpieczeniowych. Często możemy także liczyć na karencję w spłacie kredytu lub nawet na darmowe ubezpieczenie przez okres kilku lat.  Podczas wyboru banku, który skredytuje zakup naszego nowego mieszkania, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę oferty promocyjne. Nawet jeśli skorzystanie z takiej oferty będzie oznaczała zakup dodatkowych produktów finansowych, to szeroki pakiet ubezpieczeniowy, dostępny na preferencyjnych warunkach, może stanowić wartość dodaną i być bardzo przydatny podczas całego okresu spłaty kredytu, a jak wiadomo, w przypadku kredytów hipotecznych może on wynosić nawet kilkadziesiąt lat.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam