Najtańsze kredyty hipoteczne - jakie zmiany przynosi kwiecień 2014?

2014-04-22 19:11:00

Kredyty hipoteczne od lat są jedną z najpowszechniejszych metod finansowania nieruchomości. Sprawdzamy, jak wyglądają oferty banków w kwietniu 2014 roku.

Wśród banków oferujących kredyty hipoteczne obserwujemy obecnie dość intensywną walkę o klienta, dlatego też najlepsze oferty są do siebie mocno zbliżone. Z punktu widzenia kredytobiorcy jest to oczywiście bardzo korzystna sytuacja. Na potrzeby porównania określiliśmy podstawowe parametry kredytu. Wartość nieruchomości wynosi 350 tysięcy złotych, a nasz wkład własny 50 tysięcy. Interesujący nas okres spłaty kredytu to 30 lat. Oczywiście kredyt zaciągamy w polskiej walucie i w równych ratach.

Najciekawszą ofertę kredytu hipotecznego prezentuje w kwietniu Deutsche Bank. W ofercie pakietowej możemy zaciągnąć kredyt z zerową prowizją, dzięki czemu rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi zaledwie 4,21 proc., a wysokość miesięcznej raty kształtuje się na poziomie 1451 zł. Oczywiście skorzystanie z tej oferty wiąże się z koniecznością zakupienia dodatkowych produktów banku, które uprawnią nas do skorzystania zerowej prowizji. Wysokość ubezpieczenia pomostowego od zakładanej kwoty kredytu zwiększy w początkowym okresie naszą miesięczną ratę o 300 zł. Na zdecydowany plus oferty Deutsche Banku należy zaliczyć szybką decyzję kredytową i możliwość wykorzystania 30 proc. kredytu na dowolny cel.

Kolejną ciekawą propozycję przygotował BNP Paribas. W ramach kredytu mieszkaniowego w promocji z ubezpieczeniem KH21 możemy liczyć na RRSO na poziomie 4,9 procent. Podobnie jak w przypadku poprzedniego opisywanego kredytu, również w tym przypadku zakupienie dodatkowych produktów banku upoważnia nas do skorzystania z zerowej prowizji. Wysokość miesięcznej raty kształtuje się w tym przypadku na poziomie 1462 zł. Bank nie stosuje ubezpieczenia pomostowego - do czasu uprawomocnienia się wpisu do hipoteki bank podwyższa marżę o 0,9 proc. Część środków pieniężnych z kredytu możemy przeznaczyć też na różnorodne cele.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam