Gdzie najlepiej iść po pożyczkę hipoteczną w kwietniu 2014?

2014-04-22 11:19:00

Pożyczka hipoteczna to praktyczne rozwiązanie pozwalające na zdobycie pieniędzy np. na remont - i to tanim kosztem. A gdzie będzie najtaniej w kwietniu?

Dzięki wykorzystaniu zabezpieczenia na hipotece możemy wziąć atrakcyjną pożyczkę, która pozwoli nam na zrealizowanie potrzebnych zakupów czy wcześniej wspomnianego remontu mieszkania. Konsumenci zainteresowani takim produktem mogą być pewni, że nie zawiodą się wyborem dostępnym na polskim rynku usług finansowych. W kwietniu polskie banki przygotowały szereg bardzo atrakcyjnych pożyczek hipotecznych.

Jeśli interesuje nas na przykład pożyczka hipoteczna na kwotę 60 tys. zł na okres 10 lat, to przy możliwości ustanowienia zabezpieczenia na własnym mieszkaniu o wartości wartości wartej przynajmniej 200 tys. zł możemy przebierać do woli.

Na początek warto zwrócić uwagę na propozycję promocyjnej pożyczki hipotecznej w Citi Handlowym. Przy wyżej opisanych parametrach rata miesięczna kredytu wyniesie dla nas 655 zł. Oprocentowanie (RRSO) wynosi 6 proc. Przyznanie pożyczki hipotecznej kosztować nas tu będzie dodatkowe 600 zł prowizji. Bank deklaruje również możliwość udzielenia pomocy w dopełnianiu formalności związanych z ustanowieniem zabezpieczenia, jednak jest to pomoc płatna.

Pożyczka hipoteczna w Banku BPH to z kolei oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 6,83 proc. Daje to przy ustalonych przez nas parametrach miesięczną kwotę 665 zł. Propozycja Banku BPH jest jednak nieco droższa od omówionej poprzenio, gdyż wiąże się z prowizją rzędu 2,9 proc., czyli w naszym przypadku sumą 1740 zł.

W kwietniu tego roku konsumenci mogą postawić także na pożyczkę hipoteczną w Meritum Banku. Pożyczka oferowana przez tę instytucję jest oprocentowana na poziomie 7,36 proc RRSO. To daje ratę miesięczny o wysokości 671 zł. Prowizja, podobnie jak w przypadku oferty przywołanej wcześniej, wiąże się z prowizją w wysokości 2,9 proc.

Interesująco brzmi także propozycja ze strony ING Banku Śląskiego. W tej instytucji możemy liczyć na pożyczkę hipoteczną z RRSO równym 7,43 proc. Przy dziesięcioletnim okresie spłaty koszt miesięcznej raty wyniesie nas 683 zł. Jeśli chodzi o prowizję, to przy tym produkcie trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2,2 proc. kredytu, gdy mowa o nowych klientach banku, a w przypadku stałych klientów - 1,8 proc.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam