Dokąd po 5000 zł kredytu gotówkowego bez prowizji?

2014-03-12 14:25:00

Kredyt bez prowizji to okazja do zrealizowania planów, takich jak remont czy urlop, niskim kosztem. W których bankach można skorzystać z najtańszej pożyczki bez prowizji na 5000 zł?

Brak prowizji to coraz częściej spotykana promocja kredytowa, stosowana przez banki w celu przyciągnięcia klientów. Z punktu widzenia konsumentów zerowa prowizja pozwala na ograniczenie kosztów pożyczki. Kredyt bez prowizji jest korzystnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku klientów, którzy są zainteresowani wcześniejszym spłaceniem pożyczki. Prowizja jest z reguły naliczana z góry, przez co w przypadku krótkoterminowych zobowiązań uwzględniających tę opłatę spłacenie pożyczki przed czasem nie jest nadto opłacalne.

Sprawdź też: Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

Porównując kredyty zaciągane na kwotę 5000 zł rozłożone na 36 rat jedną z najkorzystniejszych w marcu 2014 r. propozycji okaże się oferta Plus Banku, dostępna tylko dla nowych klientów. Rata wyniesie w tym przypadku 167,27 zł. Nie dość, że bank zwalnia kredytobiorcę z prowizji, to jeszcze proponuje stosunkowo niskie oprocentowanie rzędu 12,50 proc. Oprocentowanie rzeczywiste pożyczki wyniesie jednocześnie 13,23 proc. Kredytobiorca nie ma obowiązku wykupować ubezpieczenia do kredytu.

Tak samo tania, jak oferta Plus Banku, będzie pożyczka pieniężna w ING Banku Śląskim bez programu ubezpieczeniowego - Bezpieczna Pożyczka Silver/Gold w "ofercie 0 proc. prowizji". Rata 167,27 zł przy oprocentowaniu 12,50 proc. da RRSO na poziomie 13,23 - identycznie, jak w przypadku oferty poprzedniego banku. Zaletą tej oferty jest możliwość samodzielnego doboru dnia spłaty rat, jednak by skorzystać z niższego oprocentowania, należy wykupić ubezpieczenie.

W pierwszej trójce zwycięzców naszego porównania znalazł się Raiffeisen Polbank z ofertą "Kredyt Bezpieczny Korzystny". Rata kredytu przy 3-letnim okresie spłaty wyniesie 170,65 zł przy oprocentowaniu nominalnym 13,90 proc. i RRSO 14,79 proc.

Na uwagę zasługuje również Pożyczka Ekspresowa Interpex dla klientów internetowych, dostępna w Banku Pekao. Rata od 5000 zł pożyczonych na 3 lata wyniosłaby 170,86 zł. RRSO produktu wyniosłoby 14,89 proc., a oprocentowanie nominalne 13,99 proc.

Renata Grochowska