Bankowość mBanku w smartfonie

2014-04-30 12:32:00

mBank upraszcza użytkownikom smartfonów dostęp do bankowości mobilnej.

mBank skierował propozycję do klientów, którzy chcieliby obsługiwać swoje konto i dokonywać operacji finansowych na własnym smartfonie.

Wygodna obsługa poprzez smartfon

Bankowość mBanku w smartfonie to pomysł idealny, kiedy bierze się pod uwagę potrzeby nowoczesnego klienta, który potrzebuje stałego dostępu do swoich finansów, ale jednocześnie ani nie ma czasu na wizyty w placówce bankowej, ani nie dysponuje ciągłym dostępem do komputera. Odkąd pojawiła się opcja zaproponowana przez mBank, wszelkie operacje wykonywane dotąd na tradycyjnym komputerze można przeprowadzić za pośrednictwem smartfona.

Z tej nowej propozycji banku można korzystać na platformie Android – Google Play, iOS – App Store oraz Windows Phone – Windows Phone Store. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników, którzy mają najnowsze programy powyższych platform. W przeciwnym razie ich funkcjonalność może być ograniczona.

Co daje bankowość w smartfonie?

Bankowość mBanku w smartfonie to bardzo szybki i bezproblemowy dostęp do własnych finansów, gdziekolwiek klient się znajduje w danej chwili. Jest to niezwykle pomocna funkcja, zwłaszcza podczas wyjazdów, delegacji czy też w momentach, gdy pojawia się pilna potrzeba dostępu do swoich funduszy.

Klient ma nie tylko wgląd do własnego konta, ale może również złożyć wniosek kredytowy, który niemal natychmiast zostanie rozpatrzony. Wszelkie opcje związane z nową aplikacją odbywają się niezwykle szybko. Takie też było założenie twórców wprowadzających w życie bankowość w smartfonie.

Zalety aplikacji

Kolejne interesujące właściwości to m.in. mOkazje lub geolokalizacja rabatów, oddziałów oraz bankomatów. Zwłaszcza ostatnia opcja jest bardzo przydatna, szczególnie gdy użytkownik znajduje się w obcym mieście i nie zna jego topografii. Pojawiają się również elementy nawigacji finansowej, czyli kategoryzowanie wydatków oraz modyfikacja limitów związanych z transakcjami.

Wprowadzenie nowych możliwości nie oznacza, że mBank stanie się teraz bankiem dostępnym tylko w smartfonie. Jak również nie inicjuje powolnego przejścia na ten typ użytkowania. Znajdą się bowiem zawsze osoby chętne do korzystania z bardziej tradycyjnych metod kontroli własnych finansów.

Bankowość mBanku w smartfonie to nowoczesne rozwiązanie, które znalazło wielu zwolenników, zwłaszcza wśród zapracowanych i często przemieszczających się klientów, którzy chcą stale kontrolować własne finanse i mieć dostęp do transakcji wykonywanych na stronach banku. 

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam