Najtańsze konta bankowe w lipcu 2014

2014-07-10 15:34:50

Podczas wakacji wiele osób zaczyna interesować się nowymi kontami bankowymi, zwłaszcza jeśli właśnie podejmują pierwszą pracę po ukończeniu studiów. Kto oferuje najtańsze konta bankowe w lipcu 2014 r.?

Aby dokonać skutecznego porównania, można zarówno przejrzeć poszczególne oferty konkretnych banków w placówkach lub serwisach internetowych, jak również skorzystać z porównywarek internetowych, takich jak Comperia.pl. Ważnym źródłem informacji mogą okazać się rodzaju portale i fora internetowe, na których klienci bankowi publikują własne opinie.

Jak wybrać konto bankowe?

Aktualnie najbardziej poszukiwane są te oferty banków, które proponują jak najwięcej udogodnień za najniższą cenę – najlepiej bez opłat i prowizji. Zainteresowane osoby powinny zwracać uwagę na następujące kwestie: miesięczne opłaty za prowadzenie rachunku, koszty przelewów, wydania karty do bankomatu i/lub kredytowej, dodatkowe usługi, np. bankowość internetowa, wysyłanie rachunków w formie papierowej czy też koszty wypłaty z bankomatów na terenie Polski i za granicą.

Istotną kwestią może także okazać się dostęp do konta nie tylko w placówkach banku, ale również przez Internet lub z urządzeń mobilnych. W niektórych przypadkach korzystne będą dodatkowe usługi związane z danym rachunkiem, jak możliwość wykupienia ubezpieczenia czy zniżki u innych usługodawców, gdy klient posługuje się np. kartą płatniczą konkretnego banku.

Najtańsze konto bankowe w lipcu

Po zapoznaniu się z ogólnymi cechami każdego rachunku bankowego, na które należy zwracać uwagę, decydując się na wybór jednego z nich, warto spojrzeć na kilka konkretnych przykładów. Comperia.pl przedstawia bieżącą sytuację rynkową, w której na pierwszy plan wysuwają się propozycje banków oferujących prowadzenie konta bez opłat (za prowadzenie konta, użytkowanie karty, transakcje bezgotówkowe). Do banków wystosowujących takie rozwiązania należą: Nordea, Bank Zachodni WBK oraz Getin Bank (pierwsza trójka w rankingu). Warto przy tym zwrócić uwagę, że oprócz najtańszych kont każdy z nich zapewnia także dodatkowe usługi w niskich cenach lub bezpłatnie, zamieszczone w szczegółach ofert. Nordea umożliwia również zakładanie konta przez Internet, co może być doskonałą propozycją dla osób, które nie chcą udawać się do placówki oraz zależy im na szybkim i łatwym otwieraniu rachunku. Biorąc pod uwagę, że oprócz wspomnianych istnieją również inne, ciekawe oferty, lipiec może wydawać się dobrym miesiącem na otworzenie nowego rachunku.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam