Najtańsze konta bankowe w lipcu 2014

2014-07-10 15:34:50

Podczas wakacji wiele osób zaczyna interesować się nowymi kontami bankowymi, zwłaszcza jeśli właśnie podejmują pierwszą pracę po ukończeniu studiów. Kto oferuje najtańsze konta bankowe w lipcu 2014 r.?

Aby dokonać skutecznego porównania, można zarówno przejrzeć poszczególne oferty konkretnych banków w placówkach lub serwisach internetowych, jak również skorzystać z porównywarek internetowych, takich jak Comperia.pl. Ważnym źródłem informacji mogą okazać się rodzaju portale i fora internetowe, na których klienci bankowi publikują własne opinie.

Jak wybrać konto bankowe?

Aktualnie najbardziej poszukiwane są te oferty banków, które proponują jak najwięcej udogodnień za najniższą cenę – najlepiej bez opłat i prowizji. Zainteresowane osoby powinny zwracać uwagę na następujące kwestie: miesięczne opłaty za prowadzenie rachunku, koszty przelewów, wydania karty do bankomatu i/lub kredytowej, dodatkowe usługi, np. bankowość internetowa, wysyłanie rachunków w formie papierowej czy też koszty wypłaty z bankomatów na terenie Polski i za granicą.

Istotną kwestią może także okazać się dostęp do konta nie tylko w placówkach banku, ale również przez Internet lub z urządzeń mobilnych. W niektórych przypadkach korzystne będą dodatkowe usługi związane z danym rachunkiem, jak możliwość wykupienia ubezpieczenia czy zniżki u innych usługodawców, gdy klient posługuje się np. kartą płatniczą konkretnego banku.

Najtańsze konto bankowe w lipcu

Po zapoznaniu się z ogólnymi cechami każdego rachunku bankowego, na które należy zwracać uwagę, decydując się na wybór jednego z nich, warto spojrzeć na kilka konkretnych przykładów. Comperia.pl przedstawia bieżącą sytuację rynkową, w której na pierwszy plan wysuwają się propozycje banków oferujących prowadzenie konta bez opłat (za prowadzenie konta, użytkowanie karty, transakcje bezgotówkowe). Do banków wystosowujących takie rozwiązania należą: Nordea, Bank Zachodni WBK oraz Getin Bank (pierwsza trójka w rankingu). Warto przy tym zwrócić uwagę, że oprócz najtańszych kont każdy z nich zapewnia także dodatkowe usługi w niskich cenach lub bezpłatnie, zamieszczone w szczegółach ofert. Nordea umożliwia również zakładanie konta przez Internet, co może być doskonałą propozycją dla osób, które nie chcą udawać się do placówki oraz zależy im na szybkim i łatwym otwieraniu rachunku. Biorąc pod uwagę, że oprócz wspomnianych istnieją również inne, ciekawe oferty, lipiec może wydawać się dobrym miesiącem na otworzenie nowego rachunku.

Marzena Kazbieruk