Gdzie założyć rachunek osobisty?

2014-04-30 10:04:00

Rachunek osobisty najlepiej założyć w banku, który przyniesie posiadaczowi konta zysk. Który z nich zaoferuje najkorzystniejszą propozycję? 

Najlepsza na rynku oferta to taka, która sprzyja klientowi. W którym banku warto otworzyć rachunek osobisty?

Gdzie założyć rachunek osobisty

W bieżących rankingach wysoką pozycję zajmuje Konto Rozsądne Alior Banku. Według wielu profesjonalnych opinii stanowi jedno z tych, które przynoszą właścicielowi wymierne korzyści.

Konto, które odpowiada kryteriom większości klientów, musi spełniać określone warunki. Jednym z nich jest możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów, poleceń zapłaty przez Internet. Obecnie dostęp do bankowości mobilnej jest bardzo istotny. Podobnie kwestia wypłaty gotówki w jak największej liczbie bankomatów, najlepiej bezpłatnie. Wynika z powyższego, że bezproblemowy dostęp do konta oraz szeroki wachlarz bezpłatnych opcji związanych z kontem to najważniejsze elementy dla potencjalnego klienta.

Konto Rozsądne uważane jest obecnie za jedno z najbardziej preferencyjnych dla klienta indywidualnego, gdyż spełnia najistotniejsze z wymienionych kryteriów. Co ciekawe, właściciel rachunku może w przeciągu roku zyskać nawet 100 zł, podczas gdy najmniej korzystna na rynku oferta uszczupla portfel klienta o ponad 600 zł. Dlaczego jeszcze warto założyć rachunek osobisty w Alior Banku? Jedną z opcji, którą klient otrzymuje wraz z otwarciem Konta Rozsądnego, jest możliwość zwrotu 3 proc. wydatków poniesionych na zakupy opłacone kartą. Zakupów można dokonać w sklepie spożywczym lub hipermarkecie.

Wymagania ze strony banku

Bank nie stawia wygórowanych warunków. Wystarczy założyć rachunek osobisty, a na konto powinno wpływać wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium. Miesięcznie można otrzymać zwrot do kwoty 50 zł, a rocznie do 400 zł. Jeśli wpływy są regularne, prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie przelewy, również internetowe, oraz korzystanie z bezpłatnych bankomatów, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Alior Bank udowadnia, że warto założyć w nim rachunek osobisty. Bardzo dobra oferta Konta Rozsądnego nie wyczerpuje ciekawych propozycji banku. Klienci często korzystają z atrakcyjnej propozycji konta osobistego Alior Sync oraz konta osobistego w Alior Banku, które znajduje się w czołówce najbliższych klientowi poszukującemu najtańszych i najkorzystniejszych rozwiązań. Warto sprawdzić ofertę Alior Banku, zwłaszcza Konto Rozsądne. 

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam