Po tani rachunek walutowy do Meritum Banku

2014-04-30 14:33:00

Meritum Bank wychodzi z ofertą tanich rachunków walutowych.

W ofercie Meritum Banku pojawiła się możliwość korzystania z bezpłatnego rachunku e-Kantor. Klienci indywidualni mogą wymieniać waluty w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Ciekawą propozycją są bezpłatne przelewy wykonywane we frankach szwajcarskich. Nawet na rachunki prowadzone w innych bankach, ale z zastrzeżeniem, że są to placówki krajowe.

Atrakcyjność oferty

Rachunek walutowy w Meritum Banku jest bezpłatny. Oferta jest dość szeroka, ponieważ pozwala korzystać z kont w czterech walutach: CHF, USD, EUR oraz GBP. Kurs waluty, jaki proponuje rachunek walutowy w Meritum Banku, jest korzystny, gdyż nie odbiega od ofert, które klient znajdzie w kantorze internetowym, także tym z oferty pozabankowej.

E-kantor to propozycja dla osób posiadających kredyty w walucie obcej i chcą w przystępnej cenie wymienić pieniądze na walutę, w której zaciągnęły kredyt. Ważna jest dla nich szybkość obsługi i oczywiście preferencyjna cena transakcji. Korzyść, jaką daje rachunek walutowy w Meritum Banku, to oszczędność od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Warto samemu dokonać przewalutowania kredytu i czerpać realne zyski.

Nie tylko prowadzenie konta jest bezpłatne, ale również przelewy oraz zlecenia stałe dla rachunku prowadzonego w CHF pozostają darmowe. Jedynie w przypadku rachunków prowadzonych w € pobierana jest opłata w wysokości 5 zł, za przelewy w innych walutach obowiązuje kwota 25 zł. Z tej racji najbardziej skorzystają z oferty osoby, które posiadają kredyty we frankach szwajcarskich.

Dla kogo rachunek walutowy w Meritum Banku?

Jest to oferta przeznaczona dla ludzi, którzy chcą sami kontrolować wydatki związane z kredytem w walucie. Gwarantuje pewność bezpiecznej transakcji. Najbardziej atrakcyjny jest sam pomysł i przebieg wymiany waluty. Klient nie musi nigdzie przelewać pieniędzy, gdyż pieniądze przez cały czas pozostają na jego rachunku. Operacje przeprowadzane są na koncie banku, do którego przynależy klient. Bezpieczeństwo klienta polega również na tym, że ma on stały dostęp do swoich finansów.

Oferta nie jest skierowana jedynie do osób, które posiadają kredyty w walucie. Można z niej skorzystać również w sytuacji, gdy zainteresowany potrzebuje wymienić pieniądze na inny cel, choćby zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Sporą grupę stanowią osoby przebywające za granicą, które wysyłają pieniądze swoim bliskim.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam