Najtańsze kredyty obrotowe dla firm w kwietniu 2014

2014-04-29 15:05:00

Znalezienie taniego kredytu obrotowego to szansa na zachowanie płynności finansowej firmy. To także możliwość rozwoju i osiągnięcia lepszej pozycji na rynku gospodarczym.

Kredyty obrotowe to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy z pomocą kapitału pożyczonego z banku pragną finansować bieżącą działalność. Znalezienie odpowiedniego produktu zwiększa szansę na rozwój firmy i pozwala nie martwić się o najbliższą przyszłość. Jeśli jednak do poszukiwania kredytu nie przywiążemy należytej uwagi, może się okazać, że jego koszty zaczną mocno ciążyć na budżecie firmy, a to może okazać się bardzo niebezpieczne dla naszej przyszłości. Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl postanowiliśmy znaleźć najatrakcyjniejsze kredyty obrotowe dostępne w kwietniu 2014 r.

W celu znalezienie najciekawszych ofert przyjęliśmy następujące parametry kredytu: interesująca nas kwota kredytu to 50 tysięcy zł, a okres kredytowania to 24 miesiące. Wśród wszystkich ofert bankowych naszą uwagę zwróciła przede wszystkim propozycja zabezpieczonej linii kredytowej w rachunku bieżącym w Raiffeisen Polbanku, wyróżniająca się przede wszystkim niską prowizją, która wynosi zaledwie 0,5 procent. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w tym przypadku 4,82 proc. Na uwagę zwraca także fakt, iż bank wymaga zabezpieczenia kredytu nieruchomością, a otrzymane środki są wpłacane na rachunek bieżący przedsiębiorcy. Dzięki temu pieniądze mogą być przez niego wykorzystane w dowolny sposób. Niestety produkt ten ma także swoje wady, a raczej ograniczenia. Skorzystać z niego mogą tylko firmy posiadające przynajmniej 18 miesięczny staż na rynku (lub 6 miesięcy w przypadku kredytów dla przedsiębiorców wykonujących wolne zawody), a więc jest niedostępny dla nowych przedsiębiorstw. Raiffeisen Polbank wymaga dostarczenia zaświadczeń z ZUS i US.

Interesującą propozycją finansowania dla firm może być także oferta PKO Banku Polskiego, czyli Kredyt Obrotowy MSP. Jego oprocentowanie rzeczywiste wynosi 5,24 proc. Banko pobiera 1,5-procentową prowizję od kwoty udzielonego kredytu, a także wymaga dostarczenia przez przedsiębiorcę zaświadczeń z ZUS i US. Najmocniejszą stroną propozycji banku PKO jest to, iż bank nie określa minimalnego okresu działalności firmy na rynku, co sprawia, że nawet początkujący przedsiębiorcy mogą wnioskować o kredyt obrotowy. Jednocześnie bank nie wymaga ubezpieczenia spłaty pożyczki, co z pewnością ma też odzwierciedlenie w jej niższym całkowitym koszcie.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam