Szukasz kredytu na 20 000 zł? W lutym nie przepłacisz

2014-02-26 18:30:00

Zrealizowanie noworocznych postanowień wiąże się nierzadko z koniecznością przeznaczenia na ten cel określonej sumy gotówki. Bardzo często pomocne okazują się być kredyty. By pomóc znaleźć w lutym najtańszy kredyt gotówkowy, porównamy oferty pożyczek na kwoty 20 000 zł.

Wyposażenie domu lub jego remont to konieczność zainwestowania od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Często zdarza się, że nie dysponujemy taką gotówką, ale na zmianach bardzo nam zależy. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy zestawienie najatrakcyjniejszych kredytów gotówkowych, które pomogą zrealizować cel, a jednocześnie nie obciążą znacznie naszego domowego budżetu.

W naszym porównaniu wyceniliśmy potrzeby klienta na 20 tysięcy złotych, a oczekiwany okres spłaty długu ustaliliśmy na 5 lat. Założyliśmy, że nasz modelowy klient regularnie korzystał w przeszłości z produktów bankowych, na czele z kredytami, które zawsze spłacał zgodnie z umową. Obecnie nie posiada on żadnych długów i jest też gotowy na zmianę swojego konta bankowego. W oczach banku powinien dostać najwyższą ocenę zdolności kredytowej.

Najciekawszymi propozycjami w lutym dla określonych powyżej parametrów pożyczek będą oferty Deutsche Banku i Banku Zachodniego WBK. W obu przypadkach możemy liczyć na niskie oprocentowanie nominalne na poziomie 7,99 proc. przy 5-procentowej prowizji, co dla kredytu w wysokości 20 tys. zł da niską miesięczną ratę – zaczynającą się od 425,70 zł. Banki nie będą on nas wymagały ubezpieczenia kredytu. Propozycja pierwszego banku jest jednak ofertą promocyjną, a więc jest też ograniczona czasowo. W przypadku Banku Zachodniego WBK oferta kredytowa przysługuje tylko nowym klientom banku.

Innymi ciekawymi propozycjami są oferty Banku Millennium i Banku Pocztowego. W przypadku pierwszego z nich klient do czynienia będzie mieć z oprocentowaniem rzędu 8,99 proc. i 5-procentową prowizją, co ostatecznie wpłynie na ukształtowanie się raty pożyczki na poziomie 435,82 zł. Jeśli mowa o Banku Pocztowym, to choć oprocentowanie nominalne w jego przypadku wzrośnie w porównaniu do produktów poprzednich instytucji o 9,99 proc., to możemy liczyć na nieco niższą prowizję, wynoszącą 3 proc. (w naszym przypadku – 600 zł). Miesięczna rata wyniesie zatem 437,59 zł. W razie zainteresowania możemy wykupić promocyjne ubezpieczenie NNW, które zwiększy wysokość miesięcznych zobowiązań względem banku o 28 zł. Niestety, kredyt ten dostępny jest dla pracowników wybranych zakładów pracy.

Decydując się na zaciągnięcie kredytu należy jasno określić swoje możliwości finansowe i dokładnie przeanalizować oferty jak największej ilości banków, które choć często różnią się niuansami, mogą w końcowym rozrachunku oznaczać wymierne oszczędności.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam