Szukamy taniej pożyczki bankowej na 10 tys. zł

2014-03-28 13:05:00

Pożyczki bankowe wciąż są jedną z najtańszych i najatrakcyjniejszych form zdobycia kapitału na niezbędne wydatki. Między ofertami banków panują jednak spore rozbieżności w zakresie warunków kredytowania, dlatego warto przyjrzeć się bliżej wszystkim tego typu produktom.

Wśród wszystkich ofert kredytów gotówkowych udzielanych przez banki znaleźć można pozycje, które rzeczywiście okazują się atrakcyjne w zakresie kosztów, ale pojawiają się też takie, których koszt i warunki spłaty mogą przekraczać możliwości finansowe kredytobiorcy. W poszukiwania taniej pożyczki bankowej na kwotę 10 tysięcy złotych wykorzystaliśmy porównywarkę finansową Comperia.pl, przyjmując założenie, że deklarowaną kwotę spłacimy w ciągu trzech najbliższych lat w miesięcznych ratach.

Jedną z ciekawszych propozycji do zaoferowania ma z końcem marca 2014 r. ING Bank Śląski w ofercie Pożyczka Premium. W ramach niej możemy otrzymać kredyt z najniższym na rynku oprocentowaniem rzeczywistym (przy wskazanych powyżej parametrach finansowania), które w przypadku interesującej nas kwoty wyniesie 8,64 proc. Warto podkreślić, że bank nie pobiera przy tym prowizji.

Jeśli za wszelką cenę chcemy uniknąć dodatkowych opłat, w tym prowizji, możemy też skorzystać z oferty Eurobanku - Tani Kredyt z Kontem. Oferuje on kredyt bez prowizji i bez obowiązkowego ubezpieczenia jego spłaty. Niestety, taka oferta wiąże się też z nieco wyższym oprocentowaniem rzeczywistym. RRSO tym razem wynosiło będzie już od 9,03 proc. Aby skorzystać z oferty Eurobanku musimy posiadać w nim konto osobiste, na które będzie wpływało nasze wynagrodzenie. Dzięki temu zyskamy jednak możliwość wygodnej spłaty kredytu, a także wyboru dnia spłaty i możliwości jednomiesięcznej przerwy w spłacie kredytu, dostępnej raz w roku.

Jeśli interesują nas kredyty gotówkowe udzielane przez banki, warto przyjrzeć się aktualnym promocjom i dokładnie przeczytać wszystkie warunki umowy, na czele z tabelą opłat i prowizji. Dwa wymienione wyżej przykłady pokazują, że oferty banków mogą znacznie różnić się między sobą, a kwestia taka jak posiadanie rachunku osobistego w danym banku może sprawić, że otrzymamy atrakcyjniejsze warunki finansowania (np. niższą marżę). Przy wyższych kwotach pożyczki może to oznaczać znaczne zwiększenie całkowitego kosztu kredytu.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam