Najtańsze kredyty gotówkowe od 50 tys. zł w lutym 2014

2014-02-26 21:00:00

Początek roku to dobra okazja do wymiany samochodu lub remontu mieszkania. W tym celu bardzo przydatne mogą okazać się kredyty gotówkowe na nieco wyższe kwoty. Poszukajmy najtańszego w lutym 2014 r. kredytu gotówkowego na 50 tys. zł.

Korzystając z pomocy przeglądarki finansowej Comperia.pl, postanowiliśmy sprawdzić, na jakie warunki muszą nastawić się klienci chcący zaciągnąć kredyt gotówkowy na kwotę 50 tysięcy zł i większą. Takie pieniądze powinny wystarczyć zarówno na przeprowadzenie remontu mieszkania, jak i na wymianę używanego samochodu na nowszy model. Za punkt wyjścia przyjęliśmy deklarowany na 6 lat okres spłaty pożyczki. To pozwoliło nam znaleźć najtańsze kredyty gotówkowe w ofertach banków w lutym 2014 roku.

Sprawdź też: Raty malejące tańsze od równych. Nie przepłacaj za kredyt

1. Deutsche Bank

W naszym rankingu na pierwsze miejsce wysuwa się oferta Deutsche Banku. W jego przypadku możemy liczyć na promocyjne warunki kredytowe ze specjalnym, obniżonym oprocentowaniem nominalnym wynoszącym od 7,99 proc. Bank nie wymaga ubezpieczenia, a wysokość miesięcznej raty wynosi 920,24 zł.  Poza tym musimy liczyć się z 5 procentową prowizją (w rozpatrywanym przypadku będzie to 2 500 zł). Niestety, jeśli zechcemy pożyczyć więcej, musimy przystać na podwyżkę oprocentowania, gdyż promocja obejmuje tylko kredyty do kwoty 50 tysięcy zł.

2. Bank Zachodni WBK

Na szczęście bliźniacze rozwiązanie znajdziemy w Banku Zachodnim WBK. Identyczne oprocentowanie (od 7,99 proc.) i prowizja (5 proc.) sprawiają, że z kredytu na równie korzystnych warunkach, jak w przypadku pierwszej propozycji, możemy skorzystać także w sytuacji, gdy interesuje nas wyższa kwota kredytu. Ponadto bank daje nam możliwość uzyskania karencji  w spłacie rat kredytowych, a sam kredyt przyznawany jest bez dodatkowych zabezpieczeń. Oczywiście takie warunki nie będą dostępne dla każdego klienta. Aby je uzyskać, należ być nowym klientem banku, a poza tym musimy uzyskać wysoką ocenę podczas weryfikacji naszej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Sprawdź też: Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

3. Bank Millennium

Na podobne warunki przyznawania kredytu trafimy również w Banku Millennium. Najlepszy klient w oczach tej instytucji może liczyć na oprocentowanie od 8,99 proc., co daje wysokość miesięcznej raty na poziomie 946,08 zł.  Podobnie jak w ofertach wymienionych wyżej, bank nie wymaga ubezpieczenia kredytu, a prowizja wynosi 5 proc. Wybierając tę ofertę, możemy liczyć na błyskawiczną decyzję kredytową i możliwość wyboru dnia, w którym będziemy spłacali ratę.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam