Kwietniowe promocje kredytów gotówkowych

2014-04-11 09:32:00

Banki od zawsze aktywnie uczestniczyły w wyścigu po klientów, dlatego też regularnie oferowały nam różnego rodzaju promocje. Nie inaczej jest w kwietniu 2014 roku.

Korzystając z porównywarki finansowej, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się promocyjnym ofertom kredytów gotówkowych udzielanych przez banki działające na naszym rynku usług finansowych.

Na pierwsze miejsce wśród kredytów na 10 000 zł z 3-letnim okresem spłaty zdecydowanie wysuwa się propozycja Deutsche Banku w kredycie „Taniej być nie może”. W tym przypadku slogan reklamowy ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bank oferuje nam bowiem kredyt z niskim oprocentowaniem na poziomie od 7,99 proc. Kredyt na promocyjnych warunkach udzielany jest do kwoty 50 tysięcy złotych i przy maksymalnym okresie spłaty sięgającym 7 lat. Prowizja ustalona przez bank wynosi 5 proc.

Jeśli interesuje nas wyższa kwota kredytu, np. 30 000 zł ze spłatą rozłożoną na 3 lata, warto zwrócić uwagę na ofertę Eurobanku ("Tani kredyt z kontem"). W tym przypadku oprocentowanie nominalne wyniesie 9,7 proc., a aby móc skorzystać z promocji wystarczy założyć w banku konto osobiste, na które będzie przelewane wynagrodzenie. Dla ułatwienia spłaty pożyczki bank proponuje możliwość automatycznej spłaty rat z konta osobistego kredytobiorcy.

Promocje kredytów gotówkowych mogą oznaczać także inne korzyści niż obniżone oprocentowanie. Dla przykładu, w ofercie Banku Pocztowego znajdziemy ubezpieczenie NNW, z którego skorzystanie jest dobrowolne, a możliwe na promocyjnych warunkach i w cenie 28 zł miesięcznie. Bank pobiera za udzielenie finansowania 4-procentową prowizję. Oferta dostępna jest dla pracowników wybranych zakładów pracy.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam