Co daje kierowcy PKO Leasing Assistance?

2014-04-01 14:07:00

Decydując się zakup pojazdu za kredyt lub w leasing, niechętnie zapatrujemy się na dodatkowe ubezpieczenia i pakiety ochronne. Czasami może to być błędem.

Z danych statystycznych wynika, że osoby zainteresowane leasingiem samochodów coraz częściej wybierają produkt PKO Leasing. Spółka ta przygotowała w ramach swojej oferty dodatkowy pakiet ochrony kierowcy PKO Leasing Assistance. Sprawdzamy, czy warto zdecydować się na taką ochronę i jakie korzyści ona daje.

Pakiet PKO Leasing Assistance dostępny jest w trzech wariantach: Standard, Premium i VIP, gdzie oczywiście największą ochronę zapewnia ten ostatni. Bez względu na to, jaką opcję Assistance wybierzemy, możemy liczyć na całodobowe wsparcie, które zostanie nam udzielone w dowolnym miejscu w kraju i za granicą. Co więcej, jeśli nasz samochód zostanie unieruchomiony w obcym kraju, możemy liczyć na telefoniczną pomoc tłumacza, który pomoże wyjaśnić wszelkie niejasności wynikające z bariery językowej. PKO Leasing Assistance zadba również o zgłoszenie szkody i wykonanie wszelkich formalności związanych z otrzymaniem zastępczych dokumentów.

Osoby korzystające z pakietu PKO Leasing Assistance mogą liczyć naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, a w razie konieczności, także na odholowanie auta do serwisu. Tego typu usługi są świadczone wspólnie z partnerem spółki PKO, Europ Assistance, który ma wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w tym zakresie działań, dzięki czemu możemy liczyć na naprawdę wysoki standard obsługi. Dość powiedzieć, że pomoc w razie uszkodzenia pojazdu obejmuje przyznanie samochodu zastępczego na okres nawet trzech tygodni, a także zakwaterowanie w hotelu lub transport kierowcy i pasażera do wyznaczonego miejsca.  

Największe korzyści otrzymamy oczywiście w sytuacji, gdy zdecydujemy się na pakiet VIP. W tej sytuacji PKO Leasing Assistance obejmuje opiekę medyczną, włącznie z transportem i wizytą lekarza, a także pomoc dla członków rodziny.

Choć często wydaje nam się, że dodatkowe ubezpieczenia i pakiety ochrony służą tylko i wyłącznie zwiększeniu kosztów leasingu lub kredytu, to rzeczywistość może uświadomić nam, że w określonych przypadkach taka pomoc i ochrona są bezcenne. Szczególnie w sytuacji, gdy do nieprzewidzianego zdarzenia doszło poza granicami kraju, gdzie koszty naprawy samochodu i naszego leczenia mogą być ogromne.

Emilia Kasińska