Ile wart jest leasing samochodowy w mBanku?

2014-02-27 14:32:00

Kupujący auto może wybierać między kredytem samochodowym a leasingiem. Ta druga forma finansowania pojazdów dostępna jest m.in. w mBanku. Sprawdźmy, czy opłaca się z niej korzystać.

Obecnie leasing jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania sprzętu czy też samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Firmą, która kieruje swoją ofertę do klienta-przedsiębiorcy, jest m.in. mBank. Wystarczy wypełnić wniosek kontaktowy na stronie internetowej mBanku, a konsultant skontaktuje się z zainteresowanym. Doradzi korzystne rozwiązanie, a następnie zaprosi na podpisanie umowy leasingowej do placówki.

Oferta mBanku

Ile wart jest leasing samochodowy w mBanku, można sprawdzić w ofercie tej instytucji. Zwłaszcza że właśnie pojawiła się bardzo atrakcyjna propozycja. Wartość nowego leasingu samochodowego w mBanku wskazują liczby. Przedsiębiorca może podpisać umowę leasingu operacyjnego z limitem do kwoty 250 tys. zł. Godzien podkreślenia jest fakt, że w leasing można wziąć nie tylko nowe, ale również używane auto do 3,5 tony.

Sprawdź też: Leasing operacyjny a finansowy - czym się różnią?

Leasing operacyjny samochodowy w mBanku trwa od 24 do 72 miesięcy. Jeśli osoba starająca się o leasing jest dodatkowo klientem mBanku, może liczyć na bardzo dogodne warunki. Między innymi nie musi pokazywać żadnych zaświadczeń związanych z finansami firmy, której jest właścicielem. Wystarczy jedynie wypełnić wniosek, dzięki któremu nawet sam zainteresowany będzie mógł sprawdzić, jaki limit leasingu mu przysługuje.

Korzyści leasingu samochodowego w mBanku

Od początku roku leasing samochodowy w mBanku jest wyjątkowo korzystny, gdyż znacznej zmianie uległy przepisy dotyczące rozliczania podatku VAT, zwłaszcza w zakresie nabywania pojazdów samochodowych, których masa nie przekracza 3,5 tony. Zmiana jest istotna, gdyż przedsiębiorcy mogą teraz odliczyć aż 100 proc. podatku. Jako że sytuacja jest wyjątkowo intratna, warto z niej skorzystać. Zwłaszcza że nie wiadomo, jak długo utrzyma się ten sposób rozliczania samochodów objętych umową leasingu.

Sprawdź też: MTR, czyli wynajem średnioterminowy a leasing

Leasing jest korzyścią samą w sobie, gdyż przedmioty, samochody wzięte w leasing nie obciążają zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Dodatkowo opłata wstępna, którą klient wnosi na początku trwania umowy, może zostać uwzględniona w kosztach uzyskania przychodu.

To, czym szczyci się mBank, to fakt, że przyznaje leasing niemal natychmiast. Transakcje finalizuje mLeasing, który należy do grupy kapitałowej mBanku, a jego pozycja jest wyjątkowo stabilna. Z tej racji warto wziąć leasing samochodowy w mBanku.

Tomasz Słupczyński