Jak nie stracić na zakupie Hondy w leasingu?

2014-03-19 22:38:00

Leasing potrafi być bardziej interesującym rozwiązaniem niż kredyty bankowe dla przedsiębiorców poszukujących wsparcia finansowego. Poniżej sprawdzamy, jak skorzystać z leasingu, by nie stracić na zakupie auta marki Honda.

Wszelkie podatkowe niuanse związane z finansowaniem środków trwałych poprzez leasing sprawiają, że przedsiębiorcy bardzo często szukają propozycji firm leasingowych, które spełnią ich oczekiwania zarówno pod kątem użyteczności pojazdu, jak i wszelkich rozwiązań księgowych. Załóżmy, że decydujemy się na zakup samochodu marki Honda, która jest ceniona w naszym kraju za niezawodność i jakość wykonania. Jeśli spośród wszystkich możliwości finansowania wybraliśmy leasing, to wydaje nam się, że i tak skorzystamy na takim rozwiązaniu.

Sprawdź też: Wszystko o opłacie wstępnej w leasingu

Pytaniem pozostaje rodzaj leasingu – operacyjny czy finansowy. Tutaj wybór zależy w dużej mierze od kondycji naszej firmy. Jeśli jednak i tu zdecydowaliśmy się na konkretne rozwiązanie, pozornie pozostaje nam już tylko podpisanie umowy. W rzeczywistości jednak oferty firm leasingowych znacznie różnią się między sobą i jeśli nie poświęcimy odpowiedniej ilości czasu na znalezienie tej najatrakcyjniejszej z naszego punktu widzenia, to możemy sporo stracić.

Decydując się na leasing samochodu marki Honda, w pierwszej kolejności warto udać się do autoryzowanego serwisu, gdzie zostanie nam przedstawiona oferta dedykowana pojazdom tego japońskiego producenta. Istnieje duże i uzasadnione prawdopodobieństwo, że to właśnie tam otrzymamy też najkorzystniejsze warunki finansowania, gdyż zarówno samemu producentowi, jak i jego parterowi w kwestiach finansowych, czyli bankowi lub firmie leasingowej, będzie zależało na tym, aby samochody kupowane za kredyt lub brane w leasing były opłacane dzięki ich usługom finansowym. Dzięki temu możemy liczyć na elastyczne warunki finansowania, dostęp do dobrze wyposażonych wersji aut, a także na ograniczenie formalności.

Sprawdź też: O ukrytych opłatach w umowach leasingowych

Jeśli nie chcemy korzystać z dedykowanych rozwiązań, możemy oczywiście przeanalizować inne dostępne na rynku rozwiązania. W tym celu warto skorzystać z kalkulatorów leasingu, które przybliżą nam koszt całej operacji i wysokość rat leasingowych. Taki kalkulator znajduje się między innymi na stronie Comperia.pl.

Tomasz Słupczyński