O tym, co Getin Bank proponuje w leasingu

2014-03-31 13:33:00

Getin Bank przedstawia konsumentom bardzo interesującą ofertę leasingową, która udostępnia szeroki zakres finansowania zakupu środków trwałych, w tym samochodów.

Leasing to sposób finansowania, który umożliwia szybkie i sprawne sfinansowanie kupna pojazdu (pojazdów) dla firmy oraz zakup nowego sprzętu. Jest on bez wątpienia korzystną alternatywą dla różnego rodzaju kredytów. Getin Bank wpisuje się ze swoją ofertę leasingową w ten obraz, proponując przedsiębiorcom zestaw atrakcyjnych warunków spłaty tego rodzaju produktów. Rozpoczynają się od długiego okres leasingu. Sięga on nawet 84 miesięcy. Klienci banku wybierający tę opcję mogą wziąć w leasing nie tylko przedmioty nowe, ale również te używane. Co więcej, leasing w Getin Banku rozpoczyna się już od 1-procentowej opłaty wstępnej.

Firmy, które zdecydują się na ten produkt, mogą być pewne, że procedury przyznania finansowania nie będą trwać zbyt długo. Do wyboru są dwie opcje: procedura standardowa i przyspieszona. Ta pierwsza wiąże się z przedstawieniem dokumentów rejestrowych, finansowych oraz zaświadczeń z urzędu skarbowego i ZUS. W przypadku procedury uproszczonej bank wymaga tylko dokumentów rejestrowych firmy, co wydatnie zmniejsza zakres formalności. Jeśli chodzi o raty, to oferowane są różne opcje (raty degresywne, sezonowe, równe), więc elastyczność w tym zakresie jest bardzo duża, co ma oczywiście przełożenie na możliwość dostosowania warunków spłaty zobowiązania do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.

W ofercie Getin Banku w leasing można wziąć standardowo samochody osobowe i ciężarowe oraz maszyny budowlane, drogowe, sprzęt medyczny, a także różnego rodzaju urządzenia i wyposażenie biura. Jeśli decydujemy się na standardowy leasing pojazdów, to możemy liczyć nawet na 84 miesięczną umowę (dla pojazdów o wadze do 3,5 tony). W przypadku pojazdów, których waga jest wyższa, okres leasingu wynosi maksymalnie 60 miesięcy. W tej ostatniej opcji klient musi liczyć się z opłatą wstępną od 5 proc. Przy pojazdach o mniejszym tonażu zaczyna ona się od 1 proc. Jeśli firmie zależy na wzięciu w leasing auta, to musi istnieć na rynku co najmniej trzy miesiące. Umowy mogą być zawierane także w celu sfinansowania nabycia samochodów sprowadzonych z krajów Wspólnoty Europejskiej.

Jeśli chcemy wziąć w leasing sprzęt, maszyny lub urządzenia, to możemy liczyć na maksymalny okres leasingu na poziomie 60 miesięcy. Do tego dochodzi możliwość takiego finansowania od samego początku prowadzenia działalności gospodarczej.

Oferta leasingu proponowana przez Getin Bank prezentuje się bardzo atrakcyjnie i z pewnością przypadnie do gustu wielu przedsiębiorcom.

Tomasz Słupczyński