Koszt Fiata Ducato w leasingu

2014-03-07 13:12:00

Wśród ofert wielu firm leasingowych bez większych utrudnień znaleźć można takie, które mniej lub bardziej odpowiadają profilowi naszej działalności. A jak znaleźć najlepszą ofertę dotyczącą sfinansowania Fiata Ducato?

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą opartą na transporcie towarów często finansują budowanie floty pojazdów właśnie leasingiem. Jest to niezwykle popularne rozwiązanie, które generuje szereg dodatkowych korzyści związanych z tzw. tarczą podatkową. Z tego też powodu najchętniej wybierany jest leasing operacyjny, który przy uproszczonych procedurach jest rozwiązaniem nie tylko korzystnym z podatkowego punktu widzenia, ale także wygodnym dla samego przedsiębiorcy i jego budżetu.

Sprawdź też: Leasing operacyjny a finansowy - czym się różnią?

Jednym z najczęściej wybieranych samochodów dostawczych na polskim rynku motoryzacyjnym jest Fiat Ducato. Dzieje się tak ze względu na jego właściwości jezdne i pakowność, a także na atrakcyjną cenę. Na jego przykładzie doradzimy więc, jak znaleźć najlepszą ofertę leasingu dla firm szukających właśnie takiego pojazdu.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać będzie znalezienie kalkulatora leasingowego, który przybliży nam oferty dostępne na rynku. Taki znajduje się między innymi na stronie porównywarki finansowej Comperia.pl. Korzystając z niej, przyjmiemy założenie, że interesuje nas leasing Fiata Ducato w cenie 120 000 zł. Nasz wkład własny wyniesie dziesięć procent wartości pojazdu, a okres leasingu ma trwać 5 lat.

W takiej sytuacji najciekawszą ofertę może nam zaproponować ING Lease. Wysokość miesięcznej raty to w tym przypadku 2 172 zł, a w połączeniu ze wszystkimi dodatkowymi opłatami, takimi jak czynsz i wykup przedmiotu, suma jaką będziemy musieli zapłacić wyniesie 141 348 zł. Dzięki tarczy podatkowej rzeczywisty koszt Fiata Ducato finansowanego leasingiem wyniesie jednak 116 479 zł.

Sprawdź też: MTR, czyli wynajem średnioterminowy a leasing

Oczywiście każdy przedsiębiorca powinien przekalkulować rozwiązania wynikające z leasingu na jego firmę. Jeśli np. jesteśmy opodatkowani ryczałtem, tarcza podatkowa nie będzie miała w naszym przypadku znaczenie, a więc i korzyści związane z leasingiem przepadną. Istotna będzie także kondycja finansowa firmy. W określonych przypadkach bardziej korzystnym rozwiązaniem może okazać się leasing finansowy, który pozornie stwarza mniej korzyści dla przedsiębiorców, ale w niektórych przypadkach jego zastosowanie jest uzasadnione.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam