Ile kosztuje Toyota w leasingu?

2014-03-13 14:21:00

Koszt zakupu nowego samochodu, np. auta marki Toyota, jest zawsze wysoki, przez co przedsiębiorcy często szukają rozwiązań, które pozwolą nieco zmniejszyć wydatki. Jednym z najlepszych z nich jest leasing. Ile będzie kosztować?

Decydując się na zakup samochodu marki Toyota, który chcemy sfinansować leasingiem, mamy kilka możliwości do wyboru. Na rynku znajdziemy dziesiątki, a nawet setki firm, które zaproponują nam rozmaite rozwiązania i pozwolą dobrać takie, które przyniesie nam najwięcej korzyści. Aby wśród tak bogatej oferty znaleźć najatrakcyjniejszą, najlepiej skorzystać z kalkulatorów leasingowych. Dzięki nim możemy przeanalizować oferty pod kątem wysokości wpłaty własnej, okresu leasingu i kwoty potrzebnej za zakup danego pojazdu. W ten sposób otrzymamy ogólny pogląd na możliwości, jakie będą w stanie zaoferować nam firmy leasingowe. W przypadku konkretnych marek, warto jednak rozważyć także inne rozwiązanie.

Decydując się na zakup Toyoty, pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać będzie udanie się do salonu producenta. Tam otrzymamy informacje odnośnie do poszczególnych rozwiązań finansowych dedykowanych marce i udzielanych przez Toyota Bank, który zajmuje się także leasingiem. Pozwala nam to liczyć na zdecydowanie atrakcyjniejsze warunki i korzystne miesięczne raty, które po odliczeniu korzyści związanych z tarczą podatkową znacznie zmniejszą koszt nabycie takiego samochodu.

Oczywiście same raty leasingowe i koszt wykupienia pojazdu nie będą jedynymi podatkami, jakie zmuszeni będziemy ponieść. Należy bowiem liczyć się z koniecznością ubezpieczenia pojazdu, gdzie konieczne będzie wykupienie pełnego pakietu komunikacyjnego. W tym zakresie firmy leasingowe współpracują z ubezpieczycielami, dzięki czemu możemy liczyć na korzystniejsze warunki, niż w sytuacji, gdy identyczny pakiet chcielibyśmy wykupić na własną rękę.

Po uwzględnieniu wszystkich poniesionych na zakup samochodu kosztów, a także korzyści podatkowych, może okazać się, iż nawet łącznie z pełną sumą ubezpieczenia rzeczywista cena pojazdu spadnie poniżej ceny katalogowej. Warunkiem jest znalezienie oferty, która dopasowana będzie do kondycji finansowej naszego przedsiębiorstwa.

Ilona Maciejuk