Doradzamy, jak tanio skredytować zakup BMW

2014-03-31 21:06:00

Zakup nowego auta marki BMW oznacza dość znaczny wydatek, który jednak możemy rozłożyć w czasie, korzystając z tanich kredytów samochodowych.

Jeśli interesuje nas kupno nowego BMW, możemy skorzystać z oferty kredytów samochodowych, które znajdziemy w wielu bankach. Na potrzeby porównania określiliśmy parametry zakupu BMW serii 1, którego cena katalogowa wynosi 120 000 zł, przy czym 20 000 zł to nasza wpłata własna. Potrzebna kwota kredytu wynosi więc 100 000 zł, a oczekiwany okres spłaty – 60 miesięcy.

W takiej sytuacji bardzo ciekawe rozwiązanie oferuje mBank w ofercie Kredytu Samochodowego Online (oferta z ubezpieczeniem). Bank ten proponuje przy wskazanych parametrach pożyczki niskie oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 6,37 proc. i zaledwie 1-procentową prowizję. Niestety, aby skorzystać z tej propozycji, musimy być klientami banku i posiadać rachunek eKonto. Jednocześnie należy posiadać wysoki limit kredytowy, gdyż oferta mBanku dla kredytu samochodowego jest ograniczona do 100 000 zł, a więc do kwoty, która w tym przypadku nas interesuje. Jeśli jednak spełniamy wszystkie warunki, kredyt może zostać nam przyznany błyskawicznie, a pieniądze niezbędne do zakupu nowego BMW trafią na nasze konto nawet po 15 minutach.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które można znaleźć dzięki porównywarce finansowej Comperia.pl, jest kredyt proponowany przez Santander Consumer Bank. W tym przypadku oprocentowanie rzeczywiste będzie wprawdzie wyższe i wyniesie 8,33 procent, jednak bank daje możliwość sfinansowania do 150 proc. wartości pojazdu. Jednocześnie dla kredytu do kwoty 150 tysięcy zł podlegamy pod uproszczone procedury jego przyznawania. Nie musimy też posiadać konta w banku, a gdy zdecydujemy się na wykupienie proponowanego ubezpieczenia spłaty kredytu, będziemy mogli liczyć na obniżenie marży.

Jak widać, możliwości w zakresie kredytowania nowych aut są dość szerokie i w dużej mierze od nas samych zależy, jakie warunki przedstawi nam dany bank. Często warto już wcześniej zadbać o to, aby w oczach banku stać się atrakcyjniejszym klientem dzięki budowaniu pozytywnej historii kredytowej, w zamian za co ostateczny koszt kredytu może okazać się stosunkowo niski.

Tomasz Słupczyński