Ile kosztuje leasing Citroena?

2014-03-31 16:12:00

Sprawdzamy, gdzie najlepiej udać się, aby otrzymać najkorzystniejsze warunki leasingu na potrzeby zakupu nowego Citroena.

Na rynku usług finansowych istnieje mnóstwo firm leasingowych i banków, które chętnie pomogą przedsiębiorcy lub konsumentowi w sfinansowaniu zakupu upatrzonego przez klienta pojazdu. Im większym doświadczeniem i zaufaniem klientów wykazuje się dany leasingodawca, tym bardziej rosną nasze szanse na tani zakup auta, które zdobędziemy na bardzo korzystnych warunkach cenowych.

Sprawdź też: Rodzaje opłat w leasingu

Decydując się na zakup samochodu prosto z salonu, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zapytanie dealera o ofertę leasingu przygotowaną specjalnie pod kątem danego producenta. W przypadku Citroena istnieje taka możliwość, co już daje ogromne prawdopodobieństwo, że lepszej oferty leasingowej nie znajdziemy. Ta jest bowiem szyta specjalnie pod konkretne produkty i daje w związku z tym określone profity. Citroen Bank chwali się tym, iż samochód trafia do klienta najszybciej jak to tylko możliwe, a dodatkowo jest już zarejestrowany i posiada pełen pakiet ochrony ubezpieczeniowej. Dodatkowo firma stosuje uproszczone procedury leasingowe i gwarantuje możliwość dopełnienia wszystkich formalności na miejscu, w salonie.

Z jakimi warunkami musimy się liczyć w przypadku skorzystania z usług Citroen Banku? Firma oferuje leasing operacyjny, a więc bierze na siebie odpisy amortyzacyjne i pozostawia przedmiot leasingu swoją własnością, dając go w użytkowanie leasingobiorcy. Takie rozwiązanie oznacza dla klienta określone korzyści podatkowe, w zależności od formy opodatkowania przedsiębiorstwa.

Sprawdź też: Zasady leasingowania pojazdów używanych

Leasing w Citroen Banku udzielany już przy udziale od 0 do 45 proc. wpłaty własnej i na okres od 2 do 5 lat. Możemy zdecydować się na oprocentowanie stałe lub zmienne, ale tylko na polską walutę. Oczywiście musimy liczyć się też z koniecznością wykupienia pakietu ubezpieczeniowego, przy czym wszelkie opłaty z tym związane są wliczone w czynsz leasingowy, a samo ubezpieczenie oferowane jest na preferencyjnych warunkach wynegocjowanych przez leasingodawcę.

Na leasing samochodów marki Citroen możemy zdecydować się także w innych firmach i bankach. Warunki tam oferowane nierzadko odbiegają jednak swoją atrakcyjnością od produktów banku dedykowanego wskazanej marce, zapewniających często korzystniejsze warunki spłaty.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam