O kredytach dla firm z dofinansowaniem unijnym

2014-03-19 18:32:00

Rozpoczęcie własnej działalności wiąże się często z wysokimi kosztami, które dla wielu osób stanowią barierę nie do przejścia. Ratunkiem mogą być kredyty dla firm z dofinansowaniem unijnym.

Dotacje rządowe i unijne pomogły w ostatnich latach wielu przedsiębiorcom w rozwoju własnej działalności gospodarczej. Są one oferowane w ramach różnych programów i przyznawane na określone cele. Jedną z ciekawych możliwości dla firm działających w sektorze MSP są kredyty z dofinansowaniem unijnym. Za przykład mogą posłużyć Kredyty ze Wsparciem Unijnym oferowane przez Idea Bank. Jest to rozwiązanie przygotowane we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, wykorzystujące możliwości Regionalnych Programów Operacyjnych 2007-13. Korzystając z takich pożyczek, przedsiębiorcy mogą liczyć na znacznie korzystniejsze warunki spłaty, niż ma to miejsce w sytuacji standardowych kredytów bankowych. Co więcej, kredytobiorcy nie muszą wykazywać się długim stażem prowadzenia swojej firmy. 

Wśród kredytów ze wsparciem unijnym znajdziemy miedzy innymi Kredyt na Start. Może on zostać udzielony firmie, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, a maksymalna kwota wsparcia może sięgać aż 350 tysięcy złotych. Kredyt posiada oprocentowanie stałe w wysokości zaledwie 2 proc., a bank nie pobiera od przedsiębiorców dodatkowych prowizji, ani nawet marży.

Kolejnym rozwiązaniem jest Kredyt Obrotowy. W tym przypadku możemy liczyć na maksymalnie 250 tysięcy złotych, jednak musimy wykazać się odpowiednim stażem działalności na rynku – przynajmniej 6-miesięcznym. Choć oprocentowanie (stałe) wynosi 3 proc., to w dalszym ciągu uda nam się uniknąć marży i prowizji.

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem będzie Kredyt Inwestycyjny. Przy oprocentowaniu na zaledwie 1,5 proc. możemy liczyć aż nawet na 500 tysięcy złotych kredytu, ponownie zapominając o konieczności płacenia bankowi marży i prowizji. Wymagany staż firmy również wynosi minimum 6 miesięcy.

Wszystkie kredyty oferowane w ramach Kredytów ze Wsparciem Unijnym przez Idea Bank posiadają maksymalny okres kredytowanie do 60 miesięcy. Z racji doskonałych warunków spłaty i wysokich maksymalnych kwot możliwych do uzyskania mogą stanowić świetny krok na drodze rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej i szansę na rozwój już istniejącej firmy. Niestety, kredyty ze wsparciem unijnym dostępne są dla wybranych regionów kraju.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam