Długi i komornik a kolejny kredyt

2014-02-27 17:26:00

Czasem zamiast spłaty kredytu pojawiają się długi, a po nich komornik. Czy w tym położeniu można liczyć na kolejną pożyczkę?

Nikt nie zakłada, że pogrąży się w długach i zaległościach bankowych. Jednakże często mechanizm postępowania przy zapożyczaniu się, jest taki sam. Człowiek zaciąga kredyty, potem kolejne na spłatę tych pierwszych. Pojawiają się coraz większe długi, a wraz z nimi i komornik. Nie widać możliwości wyjścia z sytuacji, a pomóc może jedynie kolejna pożyczka.

Kredyt oddłużeniowo-komorniczy

Kredyt oddłużeniowo-komorniczy skierowany jest do osób, które popadły w duże kłopoty finansowe i nie potrafią sobie same z nimi poradzić. Pojawiły się długi i komornik, sytuację może uratować tylko kolejny kredyt. Taki kredyt przeznaczony dla osób zadłużonych stanowi bardzo często dla wielu klientów ostatnią deskę ratunku. Pieniądze z takiej pożyczki przeznaczone są zazwyczaj na spłatę powstałego zadłużenia. Podobnie też zadłużenia powstałego na skutek nieterminowych spłat. W ostateczności można przeznaczyć kredyt oddłużeniowo-komorniczy na spłatę windykacji lub komornika.

Od osoby zadłużonej oczekuje się całkowitej szczerości. Osoba, która stara się o tego rodzaju kredyt, musi przyznać, jakie ma zadłużenia, zaległości we wszystkich firmach, instytucjach oraz u osób prywatnych. Jeśli pożyczkodawca zauważy zatajenie ze strony pożyczkobiorcy, kredyt nie zostanie przyznany. Klient nie może zakładać, że zatajone fakty nie ujrzą światła dziennego. Podmioty finansowe udzielające tego rodzaju kredytów mają dostęp do wielu informacji na temat stanu finansowego osoby zadłużonej i są w stanie poznać wszelkie problemy i wynikłe z tego faktu zadłużenia klienta.

Na jaką kwotę można liczyć?

Kiedy pojawiają się długi i komornik, a sytuacja się pogarsza, potrzebny jest kolejny kredyt. Jeśli już wniosek zostanie rozpatrzony, warto wiedzieć, na jakie wsparcie można liczyć. Istotną podstawą jest oczywiście sytuacja finansowa osoby zadłużonej: jakie posiada dochody, czy dysponuje jakimkolwiek mieniem. Zależnie od powyższych założeń, kredyt może wahać się od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Mienie pożyczkobiorcy stanowi jego zabezpieczenie. Dobrze, jeśli starający się o kredyt posiada rzeczywiste wsparcie osób, które mogą za niego poręczyć.

Długi i komornik nie muszą oznaczać ślepej uliczki. Kolejna pożyczka, zwłaszcza oddłużeniowa, może wiele zmienić. Zadłużony spłaci z jego pomocą zaległości, również komornicze.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam