PKO BP udostępnił IKO dla dzieci

2014-02-12 17:46:00

PKO Bank Polski udostępnia portmonetki IKO dla dzieci poniżej 13 roku życia. Najmłodsi mogą w zupełnie nowy sposób dysponować swoim kieszonkowym. Pod kontrolą rodziców mogą płacić telefonem za drobne zakupy i wypłacać gotówkę z bankomatów.

Dzieci mogą korzystać z IKO podobnie, jak robią to dorośli. Rodzic jeśli chce, aby jego dziecko miało dostęp do IKO, powinien zainstalować aplikację w telefonie, po czym musi zarejestrować je w serwisie Portmonetka. Konieczne jest zaznaczenie w formularzu, że z IKO korzystać będzie dziecko. W taki sposób aktywowany jest dzienny limit operacji, który wynosi 150 zł. Jest to kwota ograniczająca transakcje. Rodzic po stworzeniu konta dla dziecka w serwisie portmonetka.pkobp.pl ma również do niego stały wgląd, co pozwoli na kontrolę wydatków dziecka na bieżąco.

Portmonetka IKO to rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z IKO osobom, które nie posiadają konta osobistego w PKO Banku Polskim lub Inteligo. System działa na zasadzie prepaid, czyli aby dokonywać płatności, trzeba ją wcześniej zasilić środkami pieniężnymi. Płatności IKO przy pomocy Portmonetki dokonywane są w ten sam sposób co poprzez aplikację IKO powiązaną z kontem w PKO Banku Polskim lub Inteligo.

Portmonetka IKO dla dzieci poniżej 13 roku życia stanowi uzupełnienie oferty PKO Junior. Oprócz zapewnianie dzieciom dostępu do pieniędzy z poziomu konta osobistego ma na celu edukację finansową najmłodszych. Dzieci uczą się, jak zarządzać finansami w nowoczesny sposób. Odbywa się to w ramach rozwiązania, jakim są płatności mobilne IKO.

Portmonetkę IKO można zasilić przelewem na rachunek portmonetki z rachunku osobistego w PKO Banku Polskim, przelewem z rachunku w innym banku, przelewem na numer telefonu od innego posiadacza IKO lub przelewem zleconym w oddziale. Aplikacja połączona jest z kontem bankowym w PKO czy Inteligo, a obsługiwanie jej możliwe jest na systemach: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, a także na starszych typach telefonów z systemem Symbian i na tych umożliwiających instalację aplikacji Java.

Obecnie Portmonetką IKO płacić można w 68 tysiącach terminali płatniczych eService w całej Polsce. Poprzez IKO możemy również wypłacić gotówkę bez karty z ponad 6 tysięcy bankomatów PKO i Euronet oraz zapłacić za zakupy w ponad 8 tysiącach sklepów internetowych obsługiwanych m.in. przez Dotpay, eCard, eService, Przelewy24, Transferuj.pl i Blue Media.

Więcej informacji o płatnościach mobilnych IKO oraz ofercie dla dzieci poniżej 13 roku życia znajduje się w dedykowanym serwisie: www.pkobp.pl/junior.

Żaneta Pilarska