Pożyczki pozabankowe za 0 zł to nie fikcja

2014-02-21 15:00:00

Pożyczając pieniądze w firmach pozabankowych, warto poszukać ofert chwilówek za 0 zł.

Pożyczki pozabankowe z reguły są kojarzone ze sporymi kosztami. Prowizje, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenia oraz wysokie oprocentowanie nominalne bardzo często sprawiają, że RRSO pożyczek może stanowić nawet kilkaset (a w przypadku chwilówek nawet kilka tysięcy) procent. Coraz większa konkurencja na rynku prywatnych pożyczek przekłada się jednak na uatrakcyjnienie ofert poszczególnych firm, cechujących się niskimi kosztami dodatkowymi. Takie udogodnienia są dedykowane przede wszystkim nowym wierzycielom. Jest to sposób na przyciągnięcie nowych klientów, którzy nierzadko obawiają się pożyczek w prywatnych instytucjach właśnie ze względu na wysokie koszty.

Gdzie skorzystamy z pożyczki za 0 zł?

Ofertą pierwszorazowej pożyczki bez odsetek oraz dodatkowych opłat dysponuje m.in. Vivus.pl - jedna z największych prywatnych firm pozabankowych w Polsce. W Vivus.pl już przy pierwszym zobowiązaniu można otrzymać do 1400 zł, co na rynku mikropożyczek jest wysoką kwotą. Nowi klienci nie muszą martwić się o prowizje, które u innych wierzycieli nierzadko stanowią kilkadziesiąt procent pożyczanej sumy. W Vivus.pl konsument oddaje tyle pieniędzy, ile otrzymał. Instytucja udziela wsparcia finansowego osobom między 20 a 75 rokiem życia, z kontem bankowym, na które przelewane są pieniądze. Interesant starający się o pożyczkę musi również posiadać telefon komórkowy oraz dowód osobisty. Jak wiele firm pozabankowych, tak i Vivus.pl zapewnia pożyczki w ciągu 15 minut od złożenia wniosku. Po pozytywnym rozpatrzeniu dokumentów wnioskodawca może liczyć na uzyskanie pieniędzy na rachunek najpóźniej w ciągu kilkunastu godzin. Pomimo wielu udogodnień nie wszyscy zainteresowani mają szanse na dodatkowe pieniądze w Vivus.pl.

Na ofertę pożyczki bez dodatkowych opłat zdecydowała się również firma OkMoney.pl, której klienci mogą liczyć na uzyskanie pierwszej pożyczki w kwocie od 200 do 500 zł za darmo, czyli bez dodatkowych kosztów. Kolejne zobowiązanie, już bez promocji, pozwala otrzymać do 3 tys. zł, co jest jedną z najwyższych sum na rynku mikropożyczek.

Czy warto wziąć pierwszą pożyczkę za darmo?

Zobowiązanie za 0 zł to dobre rozwiązanie dla osób z chwilowymi problemami finansowymi, które nie mogą już skorzystać z limitu na karcie kredytowej. W ten sposób można poradzić sobie z utrudnioną płynnością finansową, a następnie oddać dokładnie taką samą kwotę, jaką się pożyczyło.

Renata Grochowska