Najtańszą pożyczką pozabankową na 1000 zł w lutym 2014 jest...

2014-02-27 17:28:00

Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością, jednak aby znaleźć ofertą godną polecenia, czyli tę najtańszą, warto wcześniej przeanalizować wszystkie dostępne na rynku rozwiązania. Sprawdźmy więc, jak kształtują się ceny pożyczek na 1000 zł w lutym 2014 r.

Oczywistym jest, że koszt pożyczek pozabankowych zazwyczaj jest dość wysoki i znacznie przekracza poziom kosztów obsługi kredytów oferowanych przez banki. Niestety dla wielu ludzi korzystanie z usług pożyczkodawców pozabankowych jest jedynym rozwiązaniem. Te często wygrywają z instytucjami bankowymi ze względu na ograniczenie formalności czy też możliwość przeprowadzenia całej procedury kredytowej drogą internetową. Co więcej, problemu nie powinno stanowić znalezienie firmy, która nie będzie interesować się naszą historią w BIK. Z racji tego, że negatywne wpisy w BIK-u skreślają nas w oczach banku, firmy pożyczkowe mogą okazać się jedynym rozwiązaniem. Wszystkie te elementy mają jeszcze większe znaczenie w sytuacji, gdy zależy nam na pożyczeniu niewielkiej kwoty, np. 1000 zł. Na jakie oferty możemy liczyć w takich przypadkach?

Wbrew pozorom na rynku pozabankowych firm pożyczkowych można znaleźć rozwiązania, które okażą się w niektórych przypadkach korzystniejsze od produktów bankowych. Wszystko zależy jednak od tego, na jakie warunki spłaty będziemy w stanie się zgodzić. Tutaj znaczenie ma przede wszystkim termin, w którym uda nam się uregulować zobowiązanie. Jeśli kwotę do 1400 zł będziemy w stanie zwrócić do 30 dni to możemy liczyć nawet na to, że pożyczka będzie dla nas darmowa. Taka ofertę prezentuje firma Vivus, choć dostępna jest tylko dla nowych klientów. Oczywiście przekroczenie terminu będzie wiązało się już z naliczaniem dość wysokich odsetek, jednak terminowość w tym przypadku zdecydowanie się opłaca.

Do najciekawszych rozwiązań należą propozycje firm pozabankowych, które premiują osoby po raz pierwszy korzystające z ich usług. Kwota pierwszej pożyczki, spłacona w pierwszych 30 dniach również będzie darmowa. Jeśli uwzględnimy tego typu pożyczki, to z pewnością można przyznać, że opłacają się bardziej niż kredyty bankowe. Mimo tego dostępne kwoty pożyczek są zazwyczaj stosunkowo niskie, rzędu kilkuset do 2 tys. zł.

Jeśli jednak korzystamy ze standardowych ofert firm pożyczkowych, musimy liczyć się też zwykle z koniecznością spłaty maksymalnych odsetek od kapitału, jakie zostały przewidziane ustawowo, do których pożyczkodawcy doliczają zwykle dość wysokie prowizje i inne opłaty administracyjne, które przy kwocie pożyczki 1000 zł mogą znacznie przewyższyć wysokość samych odsetek.

Renata Grochowska