Szybkie pożyczki pozabankowe nie takie straszne, jak myślisz

2014-02-26 14:31:00

Warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty pożyczek pozabankowych, ponieważ jest do wygodny sposób szybkiego pozyskania pieniędzy. Wbrew powszechnym opiniom korzystanie z takich usług nie musi być takie straszne, jak nam się wydaje.

Firmy pożyczkowe oferują multum pożyczek pozabankowych - także na przyzwoitych warunkach. Te produkty skierowane są do szerokiego grona klientów i wydają się być znakomitym rozwiązaniem w szczególności dla osób, które potrzebują pieniędzy szybko i nie mają czasu na długie procedury kredytowe typowe dla banków.

Szybkie pożyczki pozabankowe mogą być wzięte w krótkim czasie. Możemy to zrobić oczywiście w lokalu danej firmy pożyczkowej. Aby podpisać umowę o taką pożyczkę, często nie musimy posiadać pełnej dokumentacji dotyczącej naszych zarobków i stosować szerokiego zestawu zabezpieczeń, jak w przypadku pożyczek bankowych. Do zaciągnięcia chwilówki częstokroć wystarcza dowód osobisty i czasem weryfikacja w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). W tym miejscu należy wspomnieć, że duże grono firm pożyczkowych nie dokonuje nawet weryfikacji BIK. Robią to najczęściej firmy większe jak Vivus lub Provident.

Szybkie pożyczki głównie udzielane są na podstawie oświadczenia o zarobkach. Czasami wymagane jest pisemne zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, ale z reguły priorytetem firm pożyczkowych jest stawianie pożyczkobiorcom jak najmniejszych wymagań formalnych podczas przyjmowania od nich wniosków o finansowanie.

Ekspresowość zaciągania pozabankowych chwilówek jest potęgowana również przez to, że można je obecnie uzyskać przez Internet. Wystarczy wypełnić odpowiednie interaktywne formularze na stronie pożyczkodawcy. Dodatkowym, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też pożyczka przez SMS. W tym przypadku potrzebny nam jest już tylko dodatkowo telefon komórkowy.

Pożyczki pozabankowe nie powinny nas w ogóle napawać strachem. Jeśli nie jesteśmy pewni legalności działania jakiejś instytucji, wystarczy zerknąć na listę nadzorowanych podmiotów z sektora finansowego, znajdującą się na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. W tym miejscu czekają na nas bardzo dokładne informacje na temat działalności danej firmy, jej historii oraz opinie ekspertów na jej temat. Decydując się więc na pożyczkę pozabankową w podmiocie, który cieszy się dobrą opinią na rynku finansów i ma dobrą ocenę KNF, możemy spać spokojnie.

Jeśli chodzi o specyfikę samej oferty pożyczek pozabankowych, to jak w każdej dziedzinie życia, należy wykazać się rozwagą, skrupulatnością w analizowaniu tego, co podpisujemy, a także przezornością. Najpierw należy przeczytać szczegóły oferty. Jeżeli jakieś fragmenty sprawiają nam kłopoty w zrozumieniu zbyt zawiłych treści, należy zwrócić się o pomoc w ich wyjaśnieniu do specjalistów. Przejrzenie kilku ofert, zapoznanie się i zrozumienie podstawowych pojęć oraz odpowiednia kalkulacja kosztów usługi danej firmy – to wszystko na pewno sprawi, że uda nam się wybrać odpowiednią pożyczkę pozabankową, nie przepłacając.

Emilia Kasińska