Gdzie szukać kalkulatorów leasingu konsumenckiego?

2014-06-24 15:30:00

W Internecie znajduje się coraz więcej narzędzi, których celem jest ułatwienie klientom bankowym szacowania kosztów kredytów. Chcąc poznać kosztu leasingu konsumenckiego, wystarczy skorzystać z kalkulatora online.

Porównywarki finansowe, kalkulatory kredytowe aż wreszcie kalkulatory leasingu – to wszystko możemy z powodzeniem znaleźć w Internecie. Co ciekawe, są to narzędzia ogólnodostępne, które są niezwykle proste w użyciu. Wystarczy bowiem, że wpiszemy kluczowe parametry kredytu czy leasingu, a system wykona za nas całą kalkulację. W kalkulatorze możemy sprawdzić nasze potencjalne raty oraz ogólne koszty.

Kalkulator leasingu konsumenckiego znajdziemy na stronie internetowej 90 proc. operatorów oferujących tego typu usługi. W dzisiejszych czasach, gdzie oferty mnożą się jak grzyby po deszczu, usługodawcy robią wszystko, aby jak najbardziej uprościć konsumentom wybór właśnie ich oferty. Właśnie dlatego całą procedurę możemy przejść przez Internet czy telefon.

Kalkulatory leasingowe możemy również naleźć na stronach internetowych niezależnych porównywarek finansowych. Znajdują się tam oferty większości firm znajdujących się na polskim rynku leasingowym. Oprócz suchej kalkulacji owe narzędzia wypozycjonują dla nas najkorzystniejszą ofertę względem podanych przez nas parametrów. Jeżeli jakiekolwiek kwestie względem leasingu są dla nas niejasne, na stronie owych porównywarek znajdziemy wszystkie kwestie nas nurtujące. Sam kalkulator działa w bardzo prosty sposób. Dane, które są ostatecznie podawane nie powinny być jednak przez nas traktowane wiążąco. Wiele kwestii, które mają ogromne znaczenie dla procesu rozpatrywania wniosku kredytowego, nie jest branych pod uwagę w kalkulatorze. Przykładem - nasza historia kredytowa. Jeśli były w niej znaczne potknięcia w zakresie terminowości spłaty rat, dana oferta może być dla nas niedostępna. Mimo wszystko mogą porównać za nas bieżące oferty - w tym te promocyjne - podpowiadając, do których instytucji warto się zwrócić, by uzyskać kredyt jak najtańszy.

Ilona Maciejuk