Konta oszczędnościowe godne polecenia w lutym 2014

2014-02-17 21:00:00

W lutym 2014 roku klienci polskich banków mogą skorzystać z bardzo bogatej oferty kont oszczędnościowych.

Praktycznie każdy bank ma dla deponentów szukających konta oszczędnościowego coś interesującego. Oczywiście, najlepiej zdecydować się na wybór takiego konta oszczędnościowego, które zapewni nam najlepszy zwrot z inwestycji. Czynniki, które należy więc wziąć pod uwagę przy ocenie poszczególnych rachunków oszczędnościowych to wysokość oprocentowania, częstotliwość kapitalizacji odsetek i wysokość środków, które można wpłacić, by procentowały jak najkorzystniej.

Biorąc pod uwagę powyższe warunki, można pokusić się o stwierdzenie, że klienci najlepiej skorzystają, decydując się na założenie konta oszczędnościowego w Raiffeisen Polbanku, BNP Paribas, Alior Banku i BGŻ Optimie.

W lutym Raiffeisen Polbank proponuje deponentom założenie Konta Lokacyjnego Plus. Jest to konto oszczędnościowe oferujące oprocentowanie na poziomie 4 proc w skali roku dla kwot do 20 tysięcy złotych. Konto posiada kapitalizację miesięczną. Należy wiedzieć, że założenie tego rachunku wiąże się z obowiązkiem założenia ROR w banku. Oprocentowanie na wymienionym poziomie obowiązywać będzie do 30 kwietnia 2014 roku.

BNP Paribas przygotował z kolei dla swoich klientów konto Więcej Oszczędnościowe. Tutaj mamy do czynienia z kapitalizacją dzienną i oprocentowaniem 3,5-procentowym dla salda do 15 tysięcy złotych. Aby skorzystać z tej oferty, należy posiadać konto osobiste w banku. Co interesujące, jeden klient może posiadać jednocześnie trzy takie konta.

Alior Bank oferuje zaś konto oszczędnościowe bez ograniczeń kwotowych. Jest ono oprocentowane na poziomie 3,25 proc. z kapitalizacją miesięczną. Jest to konto o podwyższonym oprocentowaniu, które obowiązuje przez pierwsze trzy miesiące. Takie warunki oferowane są nowym klientom Alior Banku.

Jeżeli nie przekonują powyższe propozycje, to zawsze można zdecydować się na warte polecenia konto banku BGŻ Optima. W przypadku tego rachunku oszczędnościowego nowy klient może liczyć na 3,2 proc. w skali roku z kapitalizacją miesięczną dla kwot do maksymalnie 40 tys. złotych. Oprocentowanie na tym poziomie obowiązuje do 17 marca tego roku.

Podsumowując, luty to bardzo dobry miesiąc dla wszystkich, którzy chcą otworzyć konto oszczędnościowe. Propozycji godnych uwagi jest bardzo dużo, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam