Karta debetowa do kont walutowych w Credit Agricole już dostępna

2014-01-28 10:04:00

Po wprowadzeniu przez Credit Agricole możliwości otwierania rachunków walutowych w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich dla posiadaczy 1 Konta i Konta PROSTOoszczędzającego, przyszła kolej na umożliwienie im korzystania z karty debetowej Visa Walutowa. Konsumenci mogą również zakładać produkty oszczędnościowe w walutach obcych.

Od pół roku klienci Credit Agriole mogą korzystać z bezpłatnych rachunków walutowych prowadzonych w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Przez ten czas założono ich ponad 10 000. Niektóre placówki umożliwiają również obsługę gotówkową konta walutowego. Za przelew europejski (SEPA) przez Internet klient ponosi koszt w wysokości 5 zł, natomiast opłata za przelew walutowy SWIFT to 0,25 proc. kwoty przelewu (min. 20 zł, max. 200 zł).

Sprawdź też: Aktywacja karty do bankomatu w Credit Agricole

Ponieważ za główny cel rozwoju Credit Agricole wyznaczył sobie poszerzanie oferty kont osobistych, produkty te są stale udoskonalane. Do rachunków walutowych w euro i dolarach amerykańskich klienci mogą już otrzymać wypukłą kartę Visa Walutowa. Karta umożliwia dokonywanie płatności rozliczanych bezpośrednio w walutach, w jakich prowadzony jest rachunek. Koszt korzystania z karty to dla posiadaczy 1 Konta, Konta PROSTOoszczędzającego i PROSTOoszczędzajacego PLUS to 6 zł, natomiast dla Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM - 3 zł. Wypłaty z bankomatów na całym świecie dla posiadaczy Kont PREMIUM są bezpłatne, a użytkownicy pozostałych rachunków zapłacą 5 zł za każdą wypłatę gotówkową dokonaną poza Polską.

Rachunek walutowy można obsługiwać poprzez serwis telefoniczny banku, serwis internetowy CA24 oraz za pośrednictwem doradców w placówkach Credit Agricole. Obecnie konta walutowe dostępne są jedynie dla klientów indywidualnych, jednak Credit Agricole przewiduje w przyszłości udostępnienie tego produktu także małym i średnim przedsiębiorstwom.

Sprawdź też: Jak tanio płacić za granicą: z konta walutowego czy karty kredytowej?

Interesującą propozycją są wprowadzone przez Credit Agricole produkty oszczędnościowe w walutach obcych. Wśród nich znalazły się programy systematycznego oszczędzania, lokata 3-letnia, 2-letnia i roczna. Lokaty dostępne są we wszystkich walutach, w których prowadzone są rachunki walutowe. Posiadacze kont mogą otworzyć dowolną liczbę lokat, warunkiem jest jednak to, że wartość każdej z nich musi wynosić co najmniej 100 jednostek waluty, w której depozyt jest składany. Czas trwania lokaty może wynosić od 30 dni do 3 lat, a jej maksymalne oprocentowanie to 1 proc. w skali roku.

Elastycznie oszczędzać w innych niż złotówka walutach można też w ramach Rachunku Oszczędzam. W tym przypadku oprocentowanie oparte jest o stawkę 1-miesięcznej stopy LIBOR dla danej waluty. Dzięki temu można mieć pewność, że oprocentowanie utrzymuje się na rynkowym poziomie przez cały czas oszczędzania. Obecnie oprocentowanie na tym rachunku w euro przekracza 0,5 proc.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam