Aktywacja karty kredytowej przez Internet

2014-02-06 05:00:00

Coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie daje bankowość elektroniczna. Staje się ona bardzo popularna, przyzwyczajając konsumentów do obsługiwania przez Internet zarówno konta osobistego, jak i produktów kredytowych, takich jak choćby karta kredytowa. Tylko czy kartę kredytową można online aktywować?

Bankowość elektroniczna daje nam duże możliwości. Nie musimy osobiście pojawiać się w placówkach banku po to, aby zlecić wykonanie przelewu czy też aby sprawdzić, ile pieniędzy pozostało nam na koncie. Jak pokazują statystyki, coraz więcej osób zna walory takiej usługi i decyduje się na posiadanie zdalnego dostępu do ROR. Dzięki podłączeniu do sieci możemy wykonywać większość usług bankowych. Dotyczy to również aktywacji karty kredytowej.

Mogłoby się wydawać, że ze względu na to, iż karta kredytowa jest zupełnie innym produktem finansowym od karty debetowej, wydawanej do rachunku osobistego, jej aktywacja będzie bardziej skomplikowana. Jak jednak pokazuje praktyka, wcale tak nie jest. Kartę kredytową aktywować można praktycznie w ten sam sposób. Jak to działa? Każdy, kto posiada dostęp do swojego ROR przez Internet, posiada indywidualny login oraz hasło, służące do logowania. W zależności od banku usługi i opcje dostępne w panelu użytkownika rozmieszczone w różnych miejscach. W każdym przypadku klienci mają jednak dostęp do historii swojego rachunku osobistego, mogą zlecać przelewy oraz obsługiwać dodatkowe produkty bankowe, połączone z kontem, a są nimi między innymi konta oszczędnościowe i karty kredytowe.

To właśnie w zakładce dedykowanej kartom kredytowym powinniśmy szukać możliwości aktywowania naszej karty. Po zweryfikowaniu jej numeru (sprawdzeniu czy ten, widoczny w bankowości elektronicznej zgadza się z tym, który widnieje na karcie), wystarczy wybrać opcję "Aktywuj kartę", która w tej lub podobnej postaci będzie dostępna w bankowości elektronicznej niemal każdego banku. Po wybraniu tej opcji zazwyczaj bank przysyła do nas SMS-em kod cyfrowy, który musimy wpisać, aby autoryzować rozpoczętą operację. Oprócz tego w tej samej zakładce zwykle możemy ustalić lub zmienić kod PIN do naszej karty.

Aktywacja karty kredytowej przez Internet jest dziecinnie prosta. W tej chwili umożliwiają to praktycznie wszystkie banki, oferujące usługi bankowości elektronicznej. Dzięki tej opcji użytkownicy kart oszczędzają dużo czasu i nie muszą się fatygować do placówki banku lub bankomatu - miejscach, w których aktywacji kart dokonywało się jeszcze do niedawna najczęściej. Podsumowując, aktywacja karty kredytowej w bankowości elektronicznej to proces szybki, intuicyjny i niezwykle prosty. Nie wymaga on od nas uzupełniania dodatkowych dokumentów ani ich wysyłania. Co więcej, możemy aktywować naszą kartę kredytową o dowolnej godzinie.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam