Na czym polega PayBack przy kartach kredytowych?

2014-02-05 09:35:00

Posiadacze kart kredytowych mogą być uczestnikami programu PayBack, zyskując szansę na atrakcyjne nagrody. Wystarczy, że złożymy wniosek o odpowiednią kartę płatniczą.

Karty kredytowe z programem PayBack to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy na zakupach chcą zarabiać. Dzięki programowi możemy połączyć korzystanie z limitu kredytowego ze zbieraniem punktów lojalnościowych. Karty to oferujące dostępne są w różnych bankach, umożliwiające zdobywanie punktów  PayBack za zakupy dokonywane w różnych punktach usługowo-handlowych.

Zacznijmy jednak od krótkiego wprowadzenia i wyjaśnienia, czym jest PayBack. Jest to program bonusowy związany bezpośrednio z zakupami. Jego uczestnik zbiera punkty podczas płacenia za towary i usługi. Punkty mogą być następnie zamieniane na atrakcyjne nagrody. Udział w programie jest darmowy. Należy wspomnieć również o tym, że osoby, które są uczestnikami programu PayBack mogą korzystać z ciekawych promocji i ofert przygotowanych specjalnie dla nich. Wielkim atutem programu PayBack jest bardzo duża sieć partnerów, takich jak np. Empik, Allegro, Real czy Relay. To zaś oznacza, że uczestnicy mają spore możliwości praktyczne na zdobywanie punktów.

Usługa PayBack oznacza więc przy karcie kredytowej nic innego, jak dołączenie dodatkowej opcjonalności do standardowej karty kredytowej. Zdobywanie punktów przedstawia się całkiem prosto: wystarczy, że zapłacimy za dany produkt premiowany bezgotówkowo kartą, a natychmiast na nasze konto PayBack trafia odpowiednia liczba punktów. Ich ilość można stale monitorować po zalogowaniu się na swoje konto PayBack.

Jak widać PayBack przy karcie kredytowej nie jest skomplikowaną usługą. Można się pokusić o stwierdzenie, że użytkownik zupełnie nie dostrzega jej obecności w trakcie korzystania z karty, punkty tymczasem cały czas są gromadzone. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, a wymaga od nas tylko i wyłącznie stałego korzystania z posiadanej karty kredytowej.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam