Karta kredytowa z rabatem na paliwo

2014-02-07 23:44:00

Zakup paliwa to ważny wydatek w domowym budżecie osób zmotoryzowanych. Jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów tankowania jest skorzystanie z kart kredytowych z licznymi rabatami.

Banki w celu pozyskania nowych klientów oferują coraz ciekawsze rozwiązania. Jednym z pomysłów, które wprowadziło już kilka polskich instytucji, jest możliwość uzyskania zniżek na zakup paliwa. Stosowane przez banki rabaty mogą sięgać nawet 5 proc. kwot wydanych na stacjach benzynowych. Zniżki są dedykowane kierowcom korzystającym z kart kredytowych. Na ogół ich właściciele mogą liczyć na zwrot za zakupy u wybranych partnerów. Banki nierzadko proponują rekompensatę kosztów przy założeniu kont bankowych na specjalnych warunkach.

Czy to się opłaca?

Kierowcy, którzy często tankują, mogą liczyć na spore oszczędności. Omawiane przez nas rozwiązanie jest opłacalne dla banków, gdyż klienci korzystający z płatności przy użyciu karty kredytowej zwiększają obroty na karcie. Konsument nic na tym nie traci, a zwrot części wydatków jest dodatkowym bonusem, jednak rekompensowana kwota ma swoje granice określone w skali miesiąca. 

Jakie karty kredytowe dają zniżki na stacjach?

Jeden z najciekawszych programów dla kierowców zapewnia VISA TurboKARTA oferowana przez Santander Consumer Bank. Użytkownicy tego produktu finansowego mogą liczyć na rabat wynoszący 3 proc. sum regulowanych na stajach paliw w formie bezgotówkowej. Łączna kwota zwrotu nie może jednak przekroczyć 30 zł miesięcznie. Oferta dotyczy również stacji paliw poza granicami Polski. Dzięki użytkowaniu karty kredytowej mamy szansę na zniżki w wysokości 1 proc. wartości wydatków przy innych rodzajach transakcji bezgotówkowych. Za kartę przy nieprzekroczeniu miesięcznych wydatków na 1 tys. zł trzeba zapłacić do 3,9 zł.

Bank BPH zapewnia kartę AutoPlus, która pozwala na odzyskanie 2 proc. za zakup paliwa na stacjach na całym świecie. Miesięczna rekompensata wydatków na paliwo nie może przewyższać 75 zł. Karta zapewnia również możliwość zbierania punktów w programie lojalnościowym na wybranej przez klienta stacji benzynowej.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam