Skąd brać kredyty dla zadłużonych?

2014-01-30 13:00:00

Osoby zadłużone mają ograniczone możliwości zaciągnięcia kolejnych kredytów, wiele zależy jednak od ich indywidualnej sytuacji finansowej. Sprawdźmy, jakie szanse na pożyczkę w banku mają konsumenci z kilkoma długami.

Możliwość otrzymania kredytu przez zadłużonego klienta zależy przede wszystkim od jego indywidualnej sytuacji finansowej, ale także od standardów obranych przez konkretną instytucję, w której ubiega się o dodatkowe wsparcie finansowe. Negatywna historia kredytowa nie zawsze przekreśla szanse na kredyt, natomiast ważny jest czas przeterminowania płatności. Przy nieuregulowanych spłatach rat kredytowych nieprzekraczających 90 dni, w pojedynczych przypadkach możemy liczyć na przyznanie pożyczki w banku.

Dodatkowe zabezpieczenia

Największe szanse na uzyskanie kredytu przez osoby zadłużone, nawet przy złej historii kredytowej, znajdziemy w bankach, które określając wiarygodność konsumenta nie posługują się jedynie informacjami z BIK. Część banków mimo niekorzystnej historii konsumenta w BIK-u jest w stanie pożyczyć mu pieniądze, pod warunkiem zastosowania przy kredycie dodatkowych zabezpieczeń jego spłaty.

Sprawdź też: Jak radzić sobie z długami kredytowymi?

Przy zadłużeniu pozyskanie pieniędzy w znacznym stopniu zależy od możliwych do przedstawienia zabezpieczeń. Uzyskanie pieniędzy jedynie na podstawie zdolności kredytowej jest bardzo trudne. Możliwość przedstawienia zabezpieczeń w postaci nieruchomości, czy ruchomości pod zastaw zwiększa szanse na wsparcie finansowe. Do wymaganych zabezpieczeń zaliczyć można weksle czy przedstawienie żyrantów. Im lepszymi zabezpieczeniami dysponuje konsument, tym większe ma szanse na pozyskanie kredytu.

Pożyczanie w pozabankowych firmach pożyczkowych

Na uzyskanie pożyczki przy kilku posiadanych już długach mogą liczyć klienci decydujący się na skorzystanie z ofert prywatnych instytucji finansowych niesprawdzających informacji w BIK. W ten sposób osoby spłacające kredyty nieterminowo mają możliwość pożyczenia pieniędzy. Mimo wszystko firmy pozabankowe, nawet te, które BIK-u nie sprawdzają, zasięgają informacji o wnioskodawcach z BIG-ów, czyli baz nierzetelnych dłużników.

Pożyczki od inwestorów

Pieniądze można również pożyczyć u prywatnych inwestorów. Takie formy wsparcia finansowego dają największe szanse na otrzymanie pieniędzy przez osoby zadłużone. Wynika to przede wszystkim z indywidualnych warunków kredytowania. U prywatnych inwestorów pożyczkę otrzymają nawet osoby z zajęciem komorniczym. Problemu nie stanowią czasem nawet wpisy w rejestrach dłużników.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam