Gdzie znaleźć kalkulator zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego?

2014-02-07 01:17:00

Zanim przystąpimy do skorzystania z kredytu hipotecznego, najlepiej sprawdzić dostępne na rynku bankowym oferty pożyczek i zbadać swoją zdolność kredytową. W tej chwili nie trzeba już w tym celu osobiście chodzić od banku do banku - wystarczy sprawdzić swoją kondycję finansową, używając internetowych kalkulatorów zdolności kredytowej.

Należy pamiętać, że kalkulator kalkulatorowi nierówny. Niektóre serwisy internetowe oferujące porównywarki kredytów i kalkulatory zdolności kredytowej zaopatrzone są w lepsze bazy danych odnoszących się do kredytów bankowych, a także są bardziej zaawansowane i przyjazne dla użytkowników, niż inne. Jednym z serwisów, którym można zaufać, jest porównywarka finansowa Comperia.pl.

Kalkulator zdolności kredytowej udostępniony na stronie Comperia.pl został zaprojektowany tak, by jego użytkownicy mogli w prosty sposób odszukać wszystkie informacje, jakich potrzebują.

Zobacz: Kalkulator zdolności kredytowej

By móc prawidłowo oszacować swoją zdolność kredytową, należy uzupełnić wymagane pola podzielone na kilka kategorii. Dopiero wówczas narzędzie jest w stanie obliczyć naszą zdolność do wzięcia kredytu hipotecznego.

Pierwsze pole, jakie należy uzupełnić, to liczba osób w gospodarstwie domowym. Wśród domowników trzeba uwzględnić małżonka oraz osoby będące na utrzymaniu osoby wnioskującej o pożyczkę, np. niepełnoletnie dzieci. Kolejne pole służy wpisaniu średniomiesięcznego dochodu netto całego gospodarstwa domowego. Nie chodzi tu o wysokość pensji jednej osoby, ale zarobki wszystkich domowników łącznie. Następna kategoria to suma wysokości miesięcznych rat kredytowych gospodarstwa. Aby ją podać, musimy podliczyć wszystkie raty kredytowe, jakie spłacamy co miesiąc. W kolejnym polu należy uzupełnić nasze limity miesięczne na kartach kredytowych. Kalkulator wymaga także podania limitów linii debetowej, jaką mamy przyznaną na rachunku bankowym. Tak jak w poprzednich przypadkach, odnosi się to do całego gospodarstwa domowego. Przedostatnie pole to suma wszystkich innych miesięcznych należności, takich jak np. leasing czy alimenty. W ostatnim polu musimy podać okres kredytowania, jaki nas interesuje.

Na podstawie wszystkich wyżej wymienionych danych kalkulator oblicza naszą zdolność kredytową. Wynik otrzymujemy od razu, dzięki czemu nasza sytuacja finansowa staje się o wiele jaśniejsza. Jeśli więc interesują was kredyty hipoteczne, internetowy kalkulator zdolności kredytowej obliczy wszystko szybko i sprawnie. Rozwiązanie poręczne, sprawdzone i - co najważniejsze - wiarygodne.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam