Gdzie po kredyt pozabankowy dla firmy bez BIK?

2014-01-24 13:00:00

Najprostszą formą pozyskiwania dodatkowych funduszy przez firmy są dedykowane im kredyty bankowe. A co jeżeli bank z różnych względów odmawia przedsiębiorcy pożyczki? Alternatywą dla kredytów firmowych stają się pożyczki instytucji pozabankowych.

Na rynku finansowym znajdziemy wiele prywatnych firm pożyczkowych udzielających kredytów bez BIK i poręczycieli. Proces przyznawania dodatkowych pieniędzy odbywa się nieco inaczej, niż ma to miejsce w przypadku zobowiązań podejmowanych w bankach. Często zdarza się tak, że w prywatnej instytucji gotówkę dostajemy od ręki, jednak z reguły dostępne sumy pożyczek są niższe niż w bankach. Kolejnym mankamentem usług oferowanych przez prywatnych pożyczkobiorców jest stosunkowo krótki okres spłaty zobowiązań, nieprzekraczający na ogół 48 miesięcy.

Sprawdź też: Pożyczki społecznościowe także dla przedsiębiorców?

Przykładem instytucji pozabankowej oferującej pożyczki dla firm bez sprawdzania historii kredytowej w BIK jest Credit Profit. Jest to stosunkowo nowa firma, znana głównie z celowych pożyczek biznesowych. O wsparcie finansowe może ubiegać się osoba w wieku od 25 do 65 lat. Wnioskodawca jest zobowiązany dostarczyć do wglądu dowód osobisty, kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczych, PIT za ubiegły rok oraz aktualny wyciąg z rachunku firmowego.

Sprawdź też: Zamiast kredytu: crowdfunding sposobem na start-up

Szukający finansowego wsparcia przedsiębiorca może także zwrócić się po pomoc do popularnej firmy Provident. W ramach oferty dla nowych klientów może otrzymać pożyczkę nawet do 10 tys. zł.  Plusem pożyczki w Providencie jest minimum formalności i elastyczny okres spłaty. Gotówkę można uzyskać już w 24 godziny od momentu złożenia wniosku kredytowego.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam