Dobry doradca kredytowy dla firm - jak go znaleźć?

2014-01-28 22:44:00

Znalezienie dobrego doradcy finansowego nie jest łatwe. Skuteczne doradztwo pozwala jednak na uzyskanie korzystniejszych kredytów i innych produktów finansowych dla firm. Czym kierować się przy szukaniu doradcy finansowego?

Usługi doradztwa finansowego pozwalają nam szybciej zorientować się w różnorodnych ofertach kredytowych (a istnieje ich bardzo dużo: znalezienie korzystnej wymaga regularnego analizowania kolejnych propozycji banków). Skorzystanie z pomocy doradcy finansowego będzie stanowiło znaczne ułatwienie. Trudności, które mogą się pojawić przy znalezieniu właściwej osoby, wynikają z braku uregulowania tego rodzaju usług na polskim rynku finansowym.

Jak znaleźć skutecznego i rzetelnego doradcę?

Jednym z podstawowych elementów, który należy brać pod uwagę przy szukaniu doradcy finansowego, jest jego doświadczenie. Przed wybraniem danej firmy doradczej warto sprawdzić czas jej działania w branży. Przydatna będzie rozmowa z doradcą, która pozwala zorientować się w stanie jego wiedzy. Jeśli posiada on dużą wiedzę na temat poszczególnych produktów kredytowych oraz potrafi ją przekazać w sposób zrozumiały, istnieje duża szansa, że jest profesjonalistą.

Niezależność doradcy finansowego

Przy korzystaniu z doradztwa finansowego w zakresie kredytów dla firm warto postawić na niezależnych doradców. Atutem takich osób jest możliwość przedstawiania ofert różnych instytucji finansowych. Doradca zatrudniony przez konkretną firmę oferuje produkty finansowe swojego pracodawcy. Niezależny doradca jest w stanie wybrać najlepsze oferty pożyczek z szerokiego wachlarza produktów, co pozwala znacznie lepiej dopasować kredyt do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

Cechy profesjonalnego doradcy kredytowego

Osoba, która zajmuje się doradztwem finansowym w sposób profesjonalny, powinna być terminowa, punktualna i dostępna. Przy dobieraniu kredytu dla konkretnej firmy bardzo ważne jest, by doradca miał czas na wytłumaczenie wszelkich elementów umowy. Szczegóły w niej zawarte mogą wpływać na możliwe do uzyskania korzyści. Ważne, by mieć ze swoim doradcą dobry kontakt - to znacznie ułatwia prowadzenie rozmów na temat produktów finansowych.

Skuteczny doradca finansowy to osoba prezentująca szerokie spektrum ofert produktów finansowych, z których klient wybiera to, co dla niego najlepsze. Doradca nie powinien narzucać konkretnych rozwiązań, ale wskazywać korzyści płynące z różnych opcji. Ostateczna decyzja - podjęta na podstawie przedstawionych przez doradcę informacji, w tym plusów i minusów każdej z ofert - należy zawsze do klienta.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam