Który bank zaoferuje najtańszy kredyt na 5 tys. zł w styczniu 2014?

2014-01-28 21:49:00

W styczniu na rynku bankowym znajdziemy wiele promocyjnych oferty pożyczek. Dowiedzmy się, jak przedstawiają się warunki, na których możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy w styczniu 2014 r., i w którym banku skorzystamy z najtańszego kredytu gotówkowego.

W celu wytypowania najtańszych kredytów gotówkowych w styczniu 2014 r. zestawimy oferty pożyczek na kwotę 5 tys. zł zaciąganych na rok, dwa lata oraz na pięć lat.

Sprawdź też: Pożyczki społecznościowe podbijają polski rynek

Kredyt 5 tys. zł na rok

Najtańsze propozycje kredytu na 5 tys. zł przy 12-miesięcznym okresie spłaty zapewniają Plus Bank w ofercie "Kredyt na urodziny" oraz ING Bank Śląski (Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego Bezpieczna Pożyczka Silver/Gold w ofercie "0 proc. prowizji"). Plus Bank nie wymaga od pożyczkobiorcy wykupienia ubezpieczenia spłaty pożyczki, ani nie pobiera prowizji, dzięki czemu RRSO może wynieść zaledwie 12,16 proc., a rata sięgnie ok 443 zł. Na pożyczkę bez konieczności opłacania ubezpieczenia, co przy tak krótkim okresie kredytowania jest korzystnym rozwiązaniem, mogą zdecydować się także klienci ING Banku Śląskiego. W przypadku oferty tego banku, rzeczywista roczna stopa oprocentowania wyniesie 13,23 proc. przy racie w wysokości ok 445 zł.

Kredyt 5 tys. zł na dwa lata

Decydując się na kredyt gotówkowy w kwocie 5 tys. zł na okres 24 miesięcy, również warto udać się do Plus Banku, ING oraz Getin Banku. W tych instytucjach wnioskodawcy mogą liczyć na niską ratę w wysokości ok 236 zł. Dogodne warunki kredytowania otrzymają także klienci Bank Zachodniego WBK (kredyt gotówkowy dla nowych klientów), Deutsche Banku (kredyt "Taniej być nie może") i Banku Pocztowego ("Kredyt Gotówkowy Raz Dwa"). Biorąc pod uwagę omawiane przez nas parametry kredytowania, rata pożyczki w przypadku każdej z ofert wyniesie ok 237 zł.

Sprawdź też: Raty malejące czy równe? Obierz właściwą strategię spłaty

Kredyt 5 tys. zł na pięć lat

Pożyczając pieniądze na 5 lat, warto skorzystać z ofert Deutsche Banku oraz Banku Zachodniego WBK. W ofercie promocyjnej "Taniej być nie może" Deutsche Bank umożliwia skorzystanie z promocyjnych warunków spłaty osobom, które decydują się na pożyczkę do 50 tys. zł.  RRSO wyniesie przy wskazanych parametrach kredytu tylko 10,6 proc., a rata zostanie na poziomie ok 106 zł. Taką samą ratę płacić będą klienci, którzy skorzystają z oferty banku BZ WBK. RRSO pozostanie na analogicznym poziomie do oferty Deutsche Banku.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam