Prezentujemy kredyty gotówkowe z prowizją 0 proc.

2014-02-12 12:40:00

Decydując się na kredyt gotówkowy, warto sięgnąć po produkt, który pozwoli na uzyskanie niskich kosztów pożyczki. W promocyjnych ofertach banków skorzystamy między innymi z kredytu gotówkowego z zerową prowizją.

Obok oprocentowania nominalnego w koszty kredytu wlicza się m.in. wartość prowizji. Część banków oferuje konsumentom możliwość skorzystania z kredytów gotówkowych, przy których prowizja wynosi 0 proc. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne zarówno przy pożyczkach krótkoterminowych, jak i tych z dłuższymi okresami spłaty, ponieważ prowizja odgrywa ważną rolę w całościowych kosztach pożyczki. W przypadku kilkuletnich kredytów gotówkowych na znaczeniu zaczyna zyskiwać także wysokość oprocentowania, które w dużym stopniu wpływa na kształt raty zobowiązania. Kredyt gotówkowy zaciągany na kilka lat powinien mieć jak najniższe oprocentowanie.

Oferty kredytów bez prowizji

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest korzystanie z pożyczek, które przy relatywnie niskim oprocentowaniu mają jak najniższą lub zerową prowizję. Nierzadko możliwość uzyskania kredytu gotówkowego bez prowizji wiąże się z koniecznością spełnienia przez klientów dodatkowych warunków, jak posiadanie lub założenie konta osobistego w banku czy przynależność do określonej grupy zawodowej. Jedną z najdogodniejszych ofert kredytu gotówkowego bez prowizji znajdziemy w Eurobanku (Tani kredyt z kontem), którego propozycja jest kierowana do wnioskodawców dysponujących w instytucji rachunkiem osobistym oraz przelewających na niego wynagrodzenie. Tacy klienci mogą otrzymać pożyczkę do 120 tys. zł bez prowizji z oprocentowaniem nominalnym pożyczki już od 10,6 proc.

Konieczność użytkowania konta bankowego u kredytodawcy przy kredycie gotówkowym bez prowizji to warunek stawiany także w BOŚ Banku (Pożyczka gotówkowa - oferta promocyjna). W promocyjnej ofercie tej instytucji klienci mogą liczyć na kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie nominalne zaczyna się od 7,99 proc. Prowizji za uruchomienie kredytu nie pobiera również Raiffeisen Bank w ofercie Kredyt Bezpieczny Korzystny z oprocentowaniem od 11,9 proc. Do 200 tys. na okres do 96 miesięcy bez prowizji mogą pożyczyć także klienci ING. Oprocentowanie pożyczki zaczyna się od 12,5 proc., ale z dogodniejszymi warunkami kredytowania spotkają się klienci, którzy wykupią ubezpieczenie. Pożyczkę bez prowizji oferują również Bank Pekao, Alior Bank i Plus Bank.

Tomasz Słupczyński