Szukasz ekspresowego kredytu? Zobacz, gdzie warto się udać

2014-01-31 15:34:00

Formalności przy udzielaniu kredytu mogą być bardzo czasochłonne. Sprawdźmy, gdzie otrzymamy ekspresowe pożyczki.

Przy staraniach o kredyt pierwsze kroki najlepiej skierować do banku, w którym korzystamy już z produktów finansowych, zwłaszcza używamy rachunku osobistego. Pozwala to znacznie skrócić procedurę przyznawania kredytu, co wynika ze znajomości przez instytucję dochodów klienta oraz regularności ich wpływów. Przy dobrej historii kredytowej, konsument nie musi przedstawiać zaświadczeń o dochodach.

Kredyt w bankach internetowych

Na szybki kredyt możemy liczyć w bankach internetowych. W tych instytucjach większość procedur odbywa się za pośrednictwem serwisów internetowych, co pozwala skrócić czas oczekiwania na dodatkowe pieniądze. Przy braku konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń kredyt można pozyskać nawet w kilkanaście godzin. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkiej decyzji wierzyciela. Atutem kredytów w bankach internetowych jest również to, że nawet negatywna decyzja jest udzielana w ciągu zaledwie kilku godzin, co pozwala na błyskawiczne rozpoczęcie starań o pożyczkę w innym banku.

Rachunek bankowy i kredyt

Posługując się rachunkiem bankowym w konkretnej instytucji, mamy szansę na skrócenie procedur przyznawania kredytu, ze względu możliwość braku konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z infolinii, by dowiedzieć się, czy przy naszych wpływach oraz źródle zarobkowania możliwe jest otrzymanie wsparcia finansowego w ciągu 1-2 dni. W rozmowie z pracownikiem banku poznamy wszelkie informacje na temat niezbędnych formalności. Stali klienci banków ubiegający się o wszelkiego rodzaju produkty finansowe są w lepszej sytuacji w stosunku do nowych osób, zgłaszających się do instytucji po raz pierwszy.

Pożyczka w instytucji pozabankowej

Chcąc otrzymać dodatkowe pieniądze w trybie ekspresowym, pierwsze kroki warto skierować do instytucji bankowych. Szybki kredyt w banku oznacza niższe koszty niż pożyczka zaciągana w prywatnej firmie. Otrzymanie kredytu w ciągu kilkunastu minut nie jest jednak łatwe, więc gdy nie mamy wyjścia, dobrze zastanowić się nad zobowiązaniem w firmach pozabankowych. Kosztem nieco wyższych opłat oraz mniejszych formalności możemy pozyskać drobne kwoty w ciągu zaledwie kilku chwil. Skorzystać możemy zarówno z ofert instytucji finansowych działających stacjonarnie, jak też w firmach stricte internetowych, które umożliwiają zwykle otrzymanie kwot rzędu kilkuset złotych.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam