Jak oprocentowane są kredyty inwestycyjne dla firm?

2014-06-20 08:31:00

Kredyty inwestycyjne dla firm różnią się wymaganiami wierzycieli wobec klientów oraz kosztami, w tym oprocentowaniem. Sprawdźmy, w  którym banku znajdziemy najtańsze rozwiązania.

Kredytem inwestycyjnym dla firmy nazwiemy pożyczkę udzielaną w celu sfinansowania określonego celu, którego realizacja ma przyspieszyć rozwój przedsiębiorstwa lub powiększyć jego majątek trwały. Kredyt inwestycyjny może być przeznaczony na zakup nowych maszyn, sprzętów komputerowych, lokali oraz innych produktów mających służyć firmie. W większości przypadków banki oczekują od osób ubiegających się o taki produkt bankowy określonego stażu działalności gospodarczej.

Jeden z najatrakcyjniejszych kredytów inwestycyjnych w czerwcu 2014 firma może otrzymać w banku PKO BP. Atutem kredytu w tej instytucji są niskie koszty. Prowizja kredytu nie przekroczy 1,5 proc. Kredyt dostępny jest aż w czterech walutach. Co ciekawe, bank nie wymaga od kredytobiorcy minimalnego stażu prowadzenia działalności. PKO BP oferuje również karencję w spłacie zadłużenia na okres nie dłuższy niż rok. Jednakże należy pamiętać, że bank wymaga zabezpieczenia kredytu.

Na drugim miejscu w rankingu najtańszych kredytów inwestycyjnych znajduje się oferta Idea Banku. W przywołanej instytucji kredytobiorca ma szansę wynegocjować wyjątkowo zadowalającą wysokość marży. Prowizja nie generuje żadnych kosztów. Idea Bank daje możliwość korzystania z kredytów inwestycyjnych osobom, które prowadzą działalność nie krócej niż 3 miesiące.

Jeżeli interesuje nas kredyt jedynie w polskich złotych, powinniśmy pochylić się nad propozycją Alior Banku. Prowizja w tej instytucji wynosi 2 proc., a minimalny okres prowadzenia działalności przez pożyczkobiorcę – 12 miesięcy. Marża w Alior Banku jest negocjowalna. Bank reklamuje swój kredyt inwestycyjny jako prosty pod względem formalności, maksymalny czas przyznania decyzji to bowiem dwa dni. Bank pobiera jednakże opłatę przygotowawczą.

Banki coraz częściej otwierają się na nowych przedsiębiorców, którzy działają na rynku krócej niż 3 miesiące. Taka sytuacja jest wynikiem dynamicznego rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam