Szukasz kredytu na otwarcie firmy? Sprawdź oferty tych banków

2014-01-27 23:51:00

Kredyty dedykowane przedsiębiorcom stawiającym pierwsze kroki w branży gospodarczej są w ofercie niewielu banków. Osoby starające się o pożyczkę na otwarcie firmy powinny dokładnie przeanalizować to, co banki są w stanie im zaoferować. Dowiedzmy się, które instytucje warto odwiedzić.

Wśród ofert kredytów bankowych dla firm znajdziemy między innymi pożyczki zabezpieczone nieruchomością. Niewątpliwym atutem zobowiązań zaciąganych pod hipotekę jest ich stosunkowo niska cena. Kredyt zabezpieczony wiąże się jednak z mnóstwem koniecznych do spełnienia formalności, co znacznie wydłuża okres oczekiwania na dodatkowe pieniądze.

Jeżeli interesuje nas kredyt na pokrycie wydatków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, w pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować swoje potrzeby oraz określić możliwość spłaty rat. Następnym krokiem jest sporządzenie biznesplanu. Wiele instytucji wymaga od potencjalnych kredytobiorców tego dokumentu. Bardzo ważnym etapem jest analiza dostępnych ofert bankowych. Ich weryfikacja nie powinna sprawić nam kłopotu, pomocne mogą okazać się dostępne w Internecie porównywarki finansowe. Dopiero w momencie, kiedy wybierzemy kilka najlepszych propozycji, warto skonsultować się z doradcą kredytowym w celu poznania szczegółów.

Kilka propozycji

Instytucją, która szczególnie wspiera rozwijające się przedsiębiorstwa jest Idea Bank. Liczba ofert dedykowanych właścicielom firm znacznie przewyższa liczbę produktów bankowych oferowanych przedsiębiorcom w innych instytucjach. Przykładem kredytu polecanego klientom planującym założenie firmy jest Kredyt Na Start. Bank udziela pożyczki nie biorąc pod uwagę stażu firmy, oferuje nawet 350 tys. zł, maksymalny okres kredytowania wynosi 10 lat. Innym atutem pożyczki dla firmy w Idea Banku jest możliwość skorzystania z rocznego okresu bez konieczności własnych wpłat na składki do ZUS.

Inną wartą uwagi propozycją finansowania jest kredyt w Banku Zachodnim WBK. Oferta Biznes Ekspert to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy planują duże inwestycje i potrzebują na ten cel do 500 tys. zł. Kwota dostępnego kredytu może pokryć nawet do 100 proc. wartości inwestycji. 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam