Sprawdź stan konta na karcie płatniczej

2014-02-03 13:10:00

Getin Bank oferuje swoim klientom rozwiązanie nowej generacji. Jest nim karta debetowa MasterCard Display, która umożliwia użytkownikowi szybkie sprawdzanie stanu swojego konta bankowego na wyświetlaczu karty płatniczej.

Wszyscy jesteśmy dobrze zaznajomieni z tradycyjnymi kartami debetowymi. Możemy je wykorzystywać do pobierania pieniędzy w bankomatach oraz bezgotówkowo płacić np. za zakupy w sklepach. W ostatnim czasie takie karty umożliwiają nam również wykonywanie transakcji zbliżeniowych, bez konieczności wpisywania kodu PIN. Getin Bank poszedł jednak o krok dalej i zaproponował swoim klientom kartę do konta osobistego z wyświetlaczem - MasterCard Display. Karta posiada specjalny wyświetlacz, który umożliwia nam sprawdzanie stanu naszego konta. Dzięki tej funkcjonalności jesteśmy w stanie lepiej i szybciej kontrolować swoje wydatki. Karta może stać się własnością każdego, kto tylko założy ROR w banku Getin Banku.

Sprawdź też: Czym różni się karta debetowa od kredytowej?

Użytkownik, który chce w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez MasterCard Display, zaopatrzony zostaje w dwa kody PIN. Jeden z nich służy potwierdzaniu transakcji, a używa się go tak, jak w przypadku kodów standardowych kart. Jest on potrzebny w przypadku płacenia w punktach usługowo-handlowych oraz wypłacania gotówki w bankomatach. Dodatkowy kod PIN ma już inną funkcję. Został on wprowadzony po to, aby za jego pomocą użytkownik mógł uruchomić opcje dodatkowe na karcie Display, typowe tylko dla niej.

Obsługa karty debetowej z wyświetlaczem jest bardzo prosta. Włączamy ją przyciskiem w prawym dolnym rogu. Wtedy też pojawi się informacja na wyświetlaczu z prośbą o wprowadzenie kodu PIN. Po jego wpisaniu natychmiast pojawi się kolejny komunikat - tym razem z opcją SELECT, która służy do wyboru poszczególnych funkcji. Po wybraniu jednej z nich, która znajduje się pod przyciskiem BAL, na wyświetlaczu zobaczymy napis BALCE, stan naszego konta oraz datę aktualizacji danych. W ten sposób możemy bez potrzeby posiłkowania się Internetem czy bankomatem sprawdzić bardzo szybko, ile pieniędzy mamy na swoim koncie. Ponadto, możemy skorzystać z dwóch dodatkowych funkcji, takich jak MSG (sprawdzamy komunikaty od banku) i OTP (jednorazowe hasło w transakcjach bankowości internetowej). Karta wyłącza się sama po kilku sekundach nieaktywności.

Sprawdź też: 6 mitów na temat kart zbliżeniowych

Jak widać karta debetowa pokazująca stan konta to bardzo interesujące i praktyczne rozwiązanie. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest to pewien rodzaj komunikatora, który pozwala nam być cały czas w kontakcie z naszym bankiem, a przede wszystkim umożliwia wygodny wgląd w stan naszego rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam