Czy karta płatnicza z wyświetlaczem jest lepsza?

2014-01-13 20:00:00

W tej chwili klienci mają do dyspozycji nie tylko standardowe karty debetowe, ale mogą również korzystać z takiego rozwiązania, jakim jest karta płatnicza z wyświetlaczem. Czy nowe plastiki są lepsze od tradycyjnych?

Karta płatnicza jest praktycznym rozwiązaniem, które pozwala nam na robienie zakupów bez konieczności noszenia ze sobą pliku banknotów i garści monet. Jest to szczególnie wygodne wówczas, gdy kupujemy coś naprawdę drogiego. Popularne plastiki nie są jednak stworzone tylko i wyłącznie do realizowania transakcji wysokokwotowych. W tej chwili z ich pomocą możemy robić także mniejsze zakupy, płacąc za nie chociażby kilka złotych. O ile dawniej, płacąc kartą, musieliśmy wpisywać zawsze kod PIN, o tyle teraz nie ma już takiej konieczności. Coraz częściej korzystamy z transakcji zbliżeniowych. Polegają one na tym, że chcąc zaakceptować transakcję, przybliżamy kartę płatniczą do terminala, w wyniku czego następuje obciążenie naszego rachunku bankowego daną kwotą bez konieczności wprowadzenia kodu PIN. Jest to rozwiązanie wygodne i znacznie przyspieszające proces płatności za zakupy.

Problemem tradycyjnych kart płatniczych jest jednak to, że często tracimy kontrolę nad naszymi wydatkami. Trudno jest nam zweryfikować w jednej chwili, ile środków pozostało nam na koncie, przez co teoretycznie może spotkać nas przykra sytuacja polegająca na tym, że gdy będziemy mieć już wszystkie zakupy zapakowane w reklamówkach i zechcemy zapłacić za nie kartą, okaże się, że na naszym koncie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. Taka sytuacja na pewno nie jest przyjemna. Aby tego uniknąć, Getin Bank proponuje swoim klientom świetne rozwiązanie, będące lekarstwem na tego typu bolączki. Jest nim karta płatnicza z wyświetlaczem MasterCard Display Debit PayPass.

Wspomniana karta posiada te same możliwości, co zwykła karta płatnicza. Różnica tkwi w tym, że ma ona dodatkowo wbudowany specjalny wyświetlacz, dzięki któremu możemy sprawdzić bardzo szybko stan naszego konta. W ten oto sposób, nie mając dostępu do Internetu, ani tym bardziej do jakiegokolwiek bankomatu, możemy wygodnie i bez większego kłopotu zobaczyć, ile pieniędzy mamy na naszym koncie. Rozwiązanie jest bardzo wygodne i proste w użyciu. Wystarczy wpisanie specjalnego kodu PIN i już na wyświetlaczu pojawia się informacja o stanie naszego rachunku. Niestety, informacje nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym, a tylko w przypadku transakcji czipowych. Oznacza to, że jeśli ostatnio wykonywaliśmy przelew internetowy lub zapłaciliśmy w sklepie bezstykowo, saldo pokazywane na karcie będzie nieaktualne.

Udogodnienia wprowadzane wraz z kartami płatniczymi z wyświetlaczem każą przypuszczać, że już wkrótce zastąpią one tradycyjne plastiki i staną się standardowym wyposażeniem portfela każdego konsumenta.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam