Szybki kredyt gotówkowy dla Polaków za granicą

2014-02-03 22:04:00

Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę, zarówno w celach turystycznych, jak i zarobkowych. Ci drudzy czasem znajdują się w potrzebie uzyskania szybkiej pożyczki w czasie, gdy aktualnie przebywają poza swoim rodzinnym krajem. Czy mają szansę na kredyt gotówkowy w Polsce?

To, czy mieszkający i pracujący za granicą Polak będzie mógł uzyskać kredyt gotówkowy w Polsce, zależy w dużej mierze od jednego podstawowego czynnika - formy zatrudnienia. Jeśli wnioskodawca może pochwalić się umową o pracę i dopełni koniecznych formalności, większość banków z chęcią udzieli mu finansowania. Jeśli zatrudniony za granicą nie będzie mógł udokumentować legalności jego pracy zarobkowej, szans na pożyczkę raczej mieć nie będzie. Ta zasada stosuje się w analogiczny sposób do sytuacji pracy w obrębie naszego kraju.

Sprawdź też: Praca za granicą a kredyt. Który bank pożyczy?

Jeśli już zdecydujemy się na wzięcie kredytu gotówkowego w Polsce, to musimy najpierw zatroszczyć się o zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów. W tej kwestii wymagania poszczególnych banków mogą różnić się od siebie, zwłaszcza w kwestii dostarczania oryginałów bądź tłumaczeń, ale praktycznie w każdym przypadku wnioskodawca musi wykazać się umową o pracę. Najlepiej, jeśli posiadamy umowę na czas nieokreślony, ponieważ wtedy automatycznie mamy możliwość skorzystania z dłuższych okresów spłat.

Wybór właściwego kredytu gotówkowego nie jest tak prostym zadaniem. Zwłaszcza, jeśli w Polsce będziemy pozostawać tylko kilka dni, w czasie których będziemy musieli dopiąć wszystkie formalności na ostatni guzik. W takiej sytuacji rekomendujemy skorzystanie z porównywarki kredytów. Wystarczy wprowadzić dokładne parametry, dotyczące oczekiwanej kwoty pożyczki i liczby rat, a zdobędziemy informacje na temat najlepszych ofert. Następnie należy przejść do szczegółów, rozumianych jako sprawdzenie specyfiki ofert poszczególnych banków. Niektóre z nich mogą oczekiwać od nas większej ilości dokumentów, a inne mniej.

Sprawdź też: Sprawdź swój BIK za granicą

Najlepiej korzystać z usług tych banków, które nie wymagają dostarczania tłumaczeń przysięgłych poszczególnych zaświadczeń, bo w przeciwnym razie narazilibyśmy się na dodatkowe koszty, związane z pracą tłumacza przysięgłego.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam