Sposób na szybki i tani kredyt gotówkowy

2014-04-30 19:35:00

Otrzymanie szybkiego kredytu gotówkowego jest coraz łatwiejsze dzięki internetowym serwisom bankowym, za pośrednictwem których można składać wnioski o pożyczkę. W jaki sposób znaleźć tani, ekspresowy kredyt?

Dla wielu wnioskodawców starających się o kredyt gotówkowy bardzo często liczy się czas, w jakim można korzystać z otrzymanych środków. Sporo instytucji oferuje uproszczone procedury przyznawania dodatkowych pieniędzy. Z takiej szansy mogą skorzystać przede wszystkim stali klienci danego banku. Rachunek osobisty to dla przyszłego wierzyciela źródło informacji o sumach regularnie wpływających na konto wnioskodawcy. Dane na temat stałych dochodów pochodzą z wyciągów z konta widniejących w bankowych systemach komputerowych. Dzięki temu interesant ubiegający się o wsparcie finansowe nie ma obowiązku dostarczać kredytodawcy zaświadczeń o uzyskiwanych zarobkach. Jedynym dokumentem niezbędnym do otrzymania pożyczki jest wtedy dokument tożsamości.

Jeszcze łatwiej i szybciej o kredyt gotówkowy za pośrednictwem internetowych serwisów banków. Klienci zainteresowani taką metodą nie muszą udawać się do oddziału banku w celu złożenia wniosku kredytowego, mogą to zrobić online. Od klientów posiadających w instytucji rachunek osobisty nie wymaga się dostarczenia żadnych dodatkowych dokumentów. Nowi klienci powinni przygotować zeskanowane dokumenty tożsamości oraz zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach od pracodawcy. Klienci bardzo często są zapewniani, że decyzja kredytowa dotycząca wniosku o pożyczkę złożonego drogą elektroniczną nie przekroczy 15 minut. W razie konieczności uzupełnienia wniosku kredytowego z pomocą banku kontakt pomiędzy przyszłym wierzycielem a pożyczkobiorcą odbywa się za pośrednictwem telefonu komórkowego lub poczty elektronicznej.

Kredyt w rachunku osobistym

W wielu bankach kredyt w rachunku osobistym można otrzymać od ręki. Zakładając konto, wystarczy zadeklarować comiesięczne przesyłanie na rachunek bankowy wynagrodzenia, a wówczas bank przyznaje kredyt odnawialny w rachunku lub debet. Jest to rozwiązanie, które zapewnia bardzo łatwy oraz szybki dostęp do dodatkowych środków bez konieczności określania celu przeznaczenia pozyskiwanych w ten sposób pieniędzy. Taki kredyt jest ponadto stale odnawiany. „Kredyt dla Posiadaczy Konta Osobistego”, oferta Banku BGŻ, jest udzielany na 12 miesięcy z możliwością automatycznego przedłużenia tego okresu na kolejny rok. Pożyczkę można otrzymać, otwierając rachunek po udokumentowaniu dochodów, kwota kredytu nie może przekroczyć sześciokrotności wysokości wpłat na konto. Proste procedury przyznawania kredytów posiadają również banki działające stricte przez Internet, jak mBank czy Alior Sync.

Tomasz Słupczyński