Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

2014-04-11 09:15:00

Jeśli jesteśmy zainteresowani zaciągnięciem kredytu gotówkowego, powinno nam zależeć na znalezieniu najtańszej oferty. Pokażemy kilka wskazówek, które mogą pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie w zakresie kredytowania.

Kredyty gotówkowe są jednym z najciekawszych produktów bankowych. Z przyznanych w ten sposób środków możemy korzystać w dowolny sposób, a ich koszt wydaje się być atrakcyjny, szczególnie jeśli porównamy go z ofertami firm pożyczkowych. W wielu przypadkach kredyty gotówkowe udzielane są też na dość pokaźne kwoty i przy stosunkowo długim okresie spłaty. To sprawia, że są dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku remontu domu, zakupu samochodu czy wyjazdu na wakacje. Można zoptymalizować je do swoich potrzeb.

Przy tym wszystkim pojawia się jednak pytanie – gdzie warto wziąć kredyt gotówkowy? Odpowiedź można znaleźć między innymi dzięki porównywarce finansowej Comperia.pl, dzięki której poznać możemy propozycje kilkudziesięciu banków, zapoznając się także z wadami i zaletami każdej oferty. Wyniki wyświetlane przez porównywarkę pomogą odszukać aktualne oferty - w tym promocyjne - i wybrać takie, które spełniają nasze oczekiwania. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach banki stosują określone wymagania, przez które ta sama oferta będzie w jednym przypadku bardzo korzystna, a w innym wręcz niemożliwa do uzyskania. Takim warunkiem może być np. konieczność posiadania konta osobistego w danym banku.

Warto zaznaczyć, że podczas poszukiwań najatrakcyjniejszej oferty kredytowej warto udać się w pierwszej kolejności do banku, w którym posiadamy rachunek osobisty. W wielu przypadkach bank uzna ten fakt za lojalność i zaproponuje nam nieco korzystniejsze warunki, niż te dostępne dla nowych klientów. Argumentem przemawiającym na naszą korzyść będzie też z pewnością korzystanie z innych produktów banku, takich jak lokaty, ubezpieczenia czy uregulowane terminowo zobowiązania z poprzednich kredytów. Im takich argumentów znajdziemy więcej, tym nasza pozycja i możliwości negocjacji będą większe.

Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że bank, z którego usług korzystamy nie zaproponuje nam najatrakcyjniejszych warunków. Aby się o tym przekonać, warto wcześniej przeanalizować oferty innych banków, co pozwoli nam wiedzieć, na co możemy liczyć. Porównywarka finansowa Comperia będzie w tym przypadku doskonałym źródłem wiedzy. Jeśli podczas rozmów z doradcą wykażemy się wiedzą na temat innych ofert, mocno konkurencyjnych, z pewnością zaczniemy być traktowani znacznie poważniej. Fakt, że bank z pewnością nie będzie chciał wypuścić klienta zdecydowanego na zaciągnięcie kredytu również będzie grał wtedy na naszą korzyść.

Ilona Maciejuk