Tani kredyt gotówkowy na 30 tys. w sierpniu 2014

2014-08-21 13:47:51

Szukasz atrakcyjnej oferty kredytu gotówkowego na 30 tys. zł? Skorzystaj z naszych porad i wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada. 

Z końcem wakacji ożywa nie tylko zapał do pracy, lecz również rynek finansowy. W sierpniu 2014 roku polskie banki wprowadziły wiele ciekawych ofert promocyjnych. Warto im się bliżej przyjrzeć i wziąć pod uwagę kredyt gotówkowy na kwotę 30 tys. złotych. Dzięki porównywarce Comperia.pl można w łatwy i szybki sposób sprawdzić, który z polskich banków ma najciekawszą i najatrakcyjniejszą ofertę finansową.

Za punkt wyjścia obraliśmy kwotę kredytu w wysokości 30 tys. złotych i okres kredytowania wynoszący 72 miesiące, czyli sześć lat. Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się promocyjny kredyt pod dość ciekawą nazwą „Taniej być nie może”, który oferuje Deutsche Bank. Oprocentowanie rzeczywiste, czyli RRSO, wyniesie tylko 10,21 proc., a miesięczna rata to 552,14 zł. Całkowity koszt kredytu wyniesie 39 754,32 zł. Niestety, sporą wadą tejże oferty jest dość wysoka prowizja wynosząca 5 proc. oraz wymagania dotyczące minimalnego dochodu, które musi spełnić kredytobiorca. Dochód minimalny musi wynosić 3 tys. złotych na miesiąc i powinien być udokumentowany umową o pracę.

Równie ciekawą ofertę zaprezentował potencjalnym klientom Bank Zachodni WBK. Przy takich samych warunkach spłaty kredytu, jak wyżej, możemy liczyć na identyczną wysokość raty, RRSO i prowizji, co w przypadku propozycji Deutsche Banku. Niestety, oferta dostępna jest jedynie dla nowych klientów banku.

Na uwagę zasługuje również oferta kredytowa Banku Millennium. W przypadku naszego kredytu w wysokości 30 tys. złotych zawartego na 72 miesiące RRSO będzie wynosiło 11,38 proc., przy prowizji nieco ponad 5 proc. Całkowity koszt kredytu wyniesie 40 870,66 zł złotych. Zaletą tej oferty jest możliwość skorzystania z jednomiesięcznych wakacji od kredytu. Kredyt dostępny jest jedynie dla najlepszych klientów w opinii banku.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam