Najtańszy bank dla kredytu na 7 000 zł

2014-04-28 10:39:00

Kwota 7 tys. złotych może pomóc w remoncie mieszkania lub sfinansować wycieczkę. Sprawdzamy, w którym banku znajdziemy najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego na taką kwotę.

Duża popularność kredytów gotówkowych sprawia, że banki często konkurują ze sobą, starając się proponować zróżnicowane produkty finansowe, które przyciągną coraz to nowych klientów. Najczęściej wybieranymi pożyczkami są te, które opiewają na niższe kwoty i pozwalają sfinansować podstawowe potrzeby i przyjemności. Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, postanowiliśmy sprawdzić, w jakim banku znajdziemy najtańszy kredyt gotówkowy opiewający na kwotę 7 tys. zł. Przyjęliśmy też, że w oczach banku jesteśmy wysoko ocenionym klientem, któremu przedstawione są najkorzystniejsze warunki. Jako okres spłaty wybraliśmy 36 miesięcy. Na początku należy podkreślić dużą rozbieżność w ofertach poszczególnych banków. Dość powiedzieć, że różnica w koszcie całkowitym między najtańszą a najdroższą pożyczką wynosi aż 2200 zł. Wszystko to pokazuje, jak duże znaczenie ma odpowiednie przeanalizowanie wszystkich ofert i wybór najlepszej.

Najtańszym kredytem w naszym porównaniu jest kredyt gotówkowy Deutsche Banku „Taniej być nie może”. Jest to promocyjna oferta z obniżonym oprocentowaniem, zapewniająca rzeczywistą roczną stopę oprocentowania na poziomie 11,96 proc. Przy naszych założeniach miesięczna rata kredytu wyniesie 230,29 zł, a całkowity koszt kredytu zamknie się w kwocie 8290,38 zł.

Wręcz identyczne warunki oferuje Bank Zachodni WBK, jednak propozycja taka jest kierowana wyłącznie do nowych klientów banku. W tym przypadku istnieje jednak możliwość uzyskania karencji w spłacie kredytu, co sprawia, że w wielu przypadkach może to być oferta nieco bardziej kusząca. Oba kredyty (DB, BZ WBK) wiążą się z koniecznością opłacenia prowizji w wysokości aż 5 proc. kwoty kredytu.

Jeśli nie możemy skorzystać z promocyjnych ofert dwóch wspomnianych banków, z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy w Meritum Banku. W tym przypadku oprocentowanie rzeczywiste będzie nieznacznie wyższe – 12,94 proc., co da miesięczną ratę kredytu na poziomie 233,39 zł. Całkowity koszt kredytu to zaś 8 401,90 zł. Warto też podkreślić, że Meritum Bank akceptuje różne formy zatrudnienia.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam