Koszt kredytu gotówkowego na 70 tys. zł

2014-04-22 18:02:00

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularną formą finansowania różnego rodzaju zakupów, gdyż bank pozwala przeznaczyć go na dowolny cel. Czy w przypadku wyższych kwot również jest atrakcyjnym rozwiązaniem?

Zazwyczaj kredyt gotówkowy jest zaciągany na mniejsze kwoty, od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, jednak zdarzają się też sytuacje, gdy służą one do finansowania większych zakupów, a wtedy ich kwota sięga kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Jeśli zaciągnięty kredyt ma finansować kilka różnych zakupów, np. remont domu i wycieczkę zagraniczną, to z pewnością nie znajdziemy lepszego rozwiązania na rynku finansowym niż kredyt gotówkowy. Zakładając właśnie taką sytuację, sprawdzimy, z jakimi kosztami musi liczyć się osoba zaciągająca kredyt gotówkowy na kwotę 70 tysięcy zł, z okresem spłaty ustalonym na 5 lat.

W przypadku większej kwoty banki zdecydowanie mocniej walczą o klienta i proponują wiele rozwiązań pakietowych. Jednym z nich jest "Tani kredyt z kontem" dostępny w Eurobanku. W przypadku tej oferty musimy liczyć się z koniecznością założenia konta osobistego i przelewania miesięcznego wynagrodzenia właśnie na rachunek osobisty w Eurobanku. W zamian za to możemy liczyć na niskie oprocentowanie rzeczywiste – 9,03 proc. (RRSO), a także na samodzielny wybór dnia spłaty raty. Dodatkowo bank oferuje raz na rok jednomiesięczną przerwę w spłacie kredytu. Dla wygody klienta środki na spłatę raty są pobierane z konta osobistego. Decydując się na ofertę Eurobanku, musimy liczyć się z koniecznością opłacania rat w wysokości 1 442,91 zł, co daje całkowity koszt kredytu na poziomie 86 574, 85 zł.

Jeśli nie interesuje nas zakładanie dodatkowego konta osobistego, atrakcyjniejszą propozycję będzie dla nas oferta ING Banku Śląskiego. Nie wymaga ona kupowania dodatkowych produktów, a nawet ubezpieczenie spłaty kredytu nie jest obowiązkowe. Co więcej, bank ten akceptuje różne formy zatrudnienia i źródła dochodu, co sprawia, że nawet osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło mają szansę na otrzymanie korzystnej propozycji. Oczywiście dla interesującej nas kwoty kredytu wymagania stawiane wnioskodawcy będą bardzie wygórowane, jednak jeśli je spełnimy, możemy liczyć na oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 9,72 proc. Nasza miesięczna rata będzie więc wynosiła 1 463,30 zł, a całkowity koszt kredytu to 87 797,88 zł.

Duża różnorodność ofert kredytowych sprawia, że z pewnością znajdziemy taką, która spełni nasze oczekiwania.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam